Od té doby, kdy jsem viděla, co dělá moje babička s cibulovými slupkami, už je nevyhazuji do koše

slupky od cibule

Slupky od ovoce a zeleniny končí rychle v koši. Lidé totiž netuší, že některé lze ještě využít. Například slupky od cibule vám pomohou v domácnosti.

Pokud doma konzumujete ovoce a zeleninu, nejspíše čas od času vyhazujete do koše nebo na kompost okrájené kousky těchto surovin nebo slupky. Možná ale ještě netušíte, že vyhazovat slupky od určitého druhu zeleniny je velká škoda. Podívejte se proto na triky, které můžete učinit s pomocí slupky od cibule.

Zdravotní přínosy cibule pro lidské zdraví

Cibuli člověk najde téměř v každé domácnosti, jelikož pokud člověk vaří, přidává cibuli téměř do každého receptu. Tato ingredience se ale nemusí používat pouze při vaření. Mnoho lidí si ji oblíbilo například tak, že si ji pouze nakrájí na malé kousky a posypou si s ní chleba namazaný máslem. Cibule je pro lidi velmi dobrá, jelikož posiluje srdce, krevní oběh a čistí krev. Dále ji můžete využít i v domácnosti s pomocí dalších triků.

cibule

Okořeňte si polévku

Pokud vám zbyde po loupání cibule slupka, určitě si ji schovejte i na polévku. Dbejte ale na to, aby byla slupka čerstvá, takže nejlépe uděláte, když k hlavnímu chodu uvaříte i polévku. Jakmile budete mít cibule oloupané, dejte slupky od nich do polévky a uvidíte, jak polévku krásně dochutí, navoní a také zbarví dozlatova.

Hnojivo pro rostliny

Dodejte vašim rostlinám trochu více života a živin s pomocí domácího hnojiva z cibule. Stačí, když si do sklenice dáte 100 g slupek od cibule a 4 sklenice vody. Sklenici poté uzavřete a směs v ní nechte týden odležet. Než budete hnojivo aplikovat, zřeďte směs vodou 1:10. Toto hnojivo poté můžete přelít bez slupek do rozprašovače, aby se vám s ním lépe pracovalo.

Ulevte si od bolesti lýtek

Čas od času se může každému člověku stát, že při nedostatku pohybu, zdravotních potížích nebo při vysokém zatížení dostane křeč do lýtek. Abyste se této bolesti zbavili, nemusíte si brát léky proti bolesti, ale místo toho vyzkoušejte trik se slupkami od cibule. Vezměte si 2 hrsti cibulových slupek a uvařte je v hrnci ve vodě. Vařit byste je měli asi 15 minut a poté přelijte tekutinu z hrnce do sklenice. Každý večer před spaním vypijte 1 šálek této tekutiny.

Lesklé vlasy jako ze salonu

Která žena by nechtěla krásně lesklé vlasy. V současné době naleznete v drogeriích a dalších obchodech velké množství přípravků, které vám mají zajistit lesklé vlasy. Proč ale vyhazovat peníze, když máte doma levný přípravek, který vám udělá lesklé vlasy. Sáhněte doma po cibuli, oloupejte ji a všechny slupky dejte vařit do hrnce s trochou vody. Vše povařte asi 5 minut a poté odstraňte z hrnce slupky. Zbylou tekutinou si můžete polévat umyté vlasy, nechat působit 2 minuty a poté opláchnout vodou.

Výraznější chuť chleba díky slupkám od cibule

Není nic lepšího než pravý domácí chleba, který jste si zvládli sami upéct. Pokud jste ještě nic podobného nezkoušeli, určitě byste měli. Při pečení ale použijte místo 1 dílu mouky rozdrcené slupky od cibule. Uvidíte, že po ochutnání zjistíte, že chleba má mnohem lepší a výraznější chuť.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*