Masáž obličeje kouskem brambor pro čistou a zářivou pokožku. Vyzkoušejte i další domácí metody

Fotografie: Freepik

Pravidelná péče o pleť je nezbytná, pokud si chcete udržet mladistvý vzhled. Nemusíte však utrácet za předražené produkty v kosmetických salonech. Se vším pomohou stejně dobře i přírodní produkty, které míváte běžně v domácnosti. Vyzkoušejte je a nebudete se stačit podivovat nad příznivými účinky.

Přírodní produkty, které vaši pleť projasní a zkrášlí

Chcete působit mladistvě a svěže? Vyzkoušejte tyto ekonomicky přijatelné zkrášlovací tipy:

  • Syrové brambory: díky obsahu vitamínu B a nikotinamidu podpoří regeneraci vašich kožních buněk. Oloupejte bramboru, omyjte ji, odřízněte malý kousek a třete jí své tváře alespoň 3x denně po dobu pěti až sedmi minut.
Fotografie: Pixabay
  • Aloe vera: je známá pro své blahodárné účinky na lidský organismus a dobře poslouží i při péči o pleť. Zhojí dobře rány a ranky, regeneruje buňky a efektivně bojuje proti pigmentovým skvrnám. Aloe na pokožku aplikujte tak, že z kousku listu vymačkejte šťávu a tu naneste těsně před spaním pomocí vatového tamponu.
Fotografie: Pixabay
  • Přírodní jogurt nebo kefír: tyto suroviny mají blahodárný vliv na pokožku díky obsahu kyseliny mléčné. Účinně pleť vybělí, vyčistí a zjemní. Jogurtovou nebo kefírovou masku nanášejte na obličej zhruba jednou až dvakrát za týden na dvacet minut. Poté důkladně smyjte teplou vodou.
Fotografie: Pixabay
  • Petržel: objevili jste na své kůži již nějaké stařecké skvrny? Těch se snadno zbavíte tímto přírodním produktem: rozemelte stonky petržele i její listy na hladkou pastu. Tu naneste na očištěnou pleť a nechte působit asi dvacet minut. Nakonec omyjte teplou vodou.
Fotografie: Pixabay

Další blahodárné dary přírody, které pomohou zdokonalit pleť

Potřebujete zesvětlit pokožku? Pak vyzkoušejte například masku z mleté kurkumy. Tu snadno vytvoříte smícháním prášku s vodou. Pastu pak nanesete na pleť a necháte cca 15 až 20 minut působit.

Aplikujte nanejvýš jednou týdně. Další skvělou a oblíbenou surovinou v péči o pleť je salátová okurka. Dříve i naše babičky na zklidnění pokožky kolem očí používaly kolečka okurek.

Fotografie: Pixabay

Ta příjemně oči zchladí a regeneruje. Kousky okurky jsou příznivé hned z několika důvodů: zvyšují pružnost kůže, vyživují ji a zesvětlují. Po okurkové masce tak budete doslova jak znovuzrození.

Zeleninu je možné kombinovat například s bílým hustým jogurtem a nanášet na obličej. Taková směs je nejen regenerační, ale i velmi chutná!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]