Jste génius? Na tomto obrázku se schovává kočka. Do 10 vteřin ji ale odhalí jen 10 % populace

kočka rostlina

Rébusy testující naši všímavost kolují po celém internetu a hlavně sociálních sítích. Tohle je stejný případ, nicméně zapeklitější. Mezi rostlinami se totiž skrývá kočka.

Kočka je asi nejtrvalejším společníkem člověka hned po psu. Ten byl přirozeným společníkem během lovu a sběračství. Jakmile se ovšem náš druh trvaleji usadil, bylo třeba řešit jiné problémy. S pěstováním přišla první úroda a s tou také první myši a další vetřelci. Tehdy došlo k asi největšímu biologickému experimentu v naší historii. Objevila se kočka. Našla si kořist, myši predátora. A lidé lovce škůdců a posléze domácího mazlíčka.

Nikdy z nich divocha nevyženete

Ačkoli jsou kočky dlouhodobě domestikované, divocí předci z nich nikdy úplně nezmizí. Prostá kočka domácí sdílí 95,6 % DNA s tygrem. Podle expertky na kočičí chování Layly Morgan Wilde se to týká taky mnoha společných vzorců chování. Jde hlavně o pachové značkování pomocí škrábání a hru s kořistí. Dále její stopování a značkování močí. Teď se ale pozorně podívejte na fotku listů a najděte mezi nimi krásně schované zvíře.

kočka rostlina zadání

Pokud jsi chcete před kočkami ochránit zahradu pomocí plotu, bude to nejspíš zbytečná investice. Tito savci dovedou totiž skočit až do 6násobku své délky. Jakmile jsou navíc někde výstupky, pravděpodobně se budou mít za co zachytit. Jejich drápy jsou navíc zatočeny dozadu a určeny tudíž na šplhání vzhůru. Na druhé straně neumí slézat ze stromů hlavou napřed. Právě to ústí v častou neschopnost dostat se z vyšších větví zpět na zem.

Drsný jazyk a zrádné oči

Kočka je vybavena speciálním orgánem na čichání přímo ve vzduchu. Právě to je důvodem, proč na vás toto zvíře čas od času jen tiše zírá s lehce pootevřenou tlamou. V poměru k vlastní hlavě mají kočky největší oči ze všech savců planety. Ve srovnání se psy pak disponují skoro dvojnásobkem neuronů. Jejich drsný jazyk je tak výkonný, že z kostí odrbe i ten poslední kousek masa. Jestli stále pátráte po skryté kočce, tady je fotka s řešením.

kočka rostlina řešení

Tito vynikající lovci mají trochu zrádný zrak. Jsou totiž schopny bez problémů zachytit velmi rychle se pohybující objekty. Na druhé straně to, co se hýbe pomalu, vnímají jako statické. Některé kočky umí plavat, obecně ale vodu nemají rády. To je také lehce poznat, kdykoli je chcete umýt. Jejich průměrná délka života se také posouvá. Mezi lety 2002-2012 se podle studie Banfield Pet Hospital prodloužila maximální věk koček o celý rok.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*