Přírodní sirup z cibule a česneku podpoří rychlejší rekonvalescenci při chřipce a dalších virových onemocnění

Fotografie: Freepik

Především v zimním období se můžete snadno nachladit nebo onemocnět chřipkou. Aby léčba trvala co nejkratší dobu, použijte například přírodní sirup z cibule a česneku. Má překvapivě skvělé výsledky.

Co potřebujete na přípravu přírodního sirupu?

Před zahájením výroby sirupu si obstarejte:

  • 1 střední cibuli
  • 2 stroužky česneku
  • 5 lžic citronové šťávy
  • 5 lžic medu
Fotografie: Freepik

Jak postupovat při přípravě přírodního sirupu?

Nejprve si oloupejte cibuli i česnek. Obojí pak nakrájejte na menší kousky a vložte do misky. Zakápněte vše medem, citronovou šťávou a pečlivě promíchejte pomocí lžíce. Takto dejte suroviny do lednice a nechte marinovat 24 hodin. Nakonec sirup sceďte a konzumujte 3x denně jednu polévkovou lžíci.

Proč je sirup z cibule, česneku, medu a citronové šťávy tak zdravý?

Zde je výčet několika blahodárných látek, které obsahují jednotlivé složky sirupu. Cibule je nabitá vitamínem C, D, E a B6. Také je cenným zdrojem hořčíku, draslíku, sodíku a vápníku. Považovaná je za přírodní antibiotikum a pomáhá k odhlenění. Česnek má antibakteriální a dezinfekční účinky. Med zase doplní potřebné minerální látky a přírodní cukry a citronová šťáva je bohatá na vitamín C, který chrání imunitu.

Fotografie: Freepik

Na co dalšího můžete použít cibuli?

Cibule je skvělá nejen do sirupu při nachlazení a chřipce, používá se s oblibou již po léta v lidovém léčitelství. Uleví od kloubních bolestí, pakliže ji z ní uděláte obklad (zeleninu nastrouháte najemno, rozetřete na plátýnko nebo gázu a na noc přiložíte na inkriminované místo), nebo pomůže urychlit léčbu zánětů ucha.

Jaké zdravotní neduhy je možné řešit s česnekem?

Česnek je často nazýván jakousi super potravinou. Výborně se hodí nejen do sirupů proti kašli. Dokonce je skvělým prostředkem k eliminaci křečových žil a preventivně působí i co se týká rozvoje onkologických nemocí. Rovněž dokáže regulovat krevní cholesterol, krevní tlak a udržuje cévy zdravé (bojuje proti ateroskleróze). A pokud vás trápí kožní problémy jako třeba opary, bradavice, či plísně, také si s nimi poradí, protože má antibiotické a antivirotické účinky.

Fotografie: Freepik

Tip na závěr: Jak poznat pravý česnek z Česka?

Na trhu se objevuje celá řada plodin, které je složité na první pohled rozeznat. Do tuzemska se distribuuje primárně česnek z Číny, ten ale zdaleka není tak kvalitní, jako ten český. Náš poznáte vcelku snadno po chuti. Je totiž štiplavější.