Mateřská láska přerostla v něco nebezpečného. Děti chtěly po matce jen peníze

Mateřská láska by měla být o tom, že matka dá svému dítěti vše, co mu na očích vidí. To se samozřejmě týká hlavně dětského věku. Jakmile děti začnou vyrůstat, tak by se tento přístup měl změnit. Děti odejdou ze svých domovů, založí své rodiny, ale za svými rodiči budou i nadále jezdit. A to na návštěvy a na rodinné obědy.

V této rodině bylo něco špatně

Mateřská láska je jedna věc, ale kompletní oddanost svým dětem, to je věc druhá. Ty velmi brzy pochopily, že jejich matce záleží na tom, aby se měly dobře a měly vše, co chtějí a potřebují,. A postupně toho začaly také zneužívat. Najednou došlo k tomu, že si vynucovaly různé věci a později si dokonce říkaly i o peníze.

Vše jim dávala

Mateřská láska ženě nedovolila říci jim ne. A tak jim ve všem vyhověla. Na první pohled všichni vypadali jako šťastná rodina, jelikož všichni sourozenci za svou maminkou pravidelně a často jezdili. Realita však byla taková, že nejezdili jenom kvůli obědu a povídání, ale také proto, že jim matka stále dávala peníze. A to velké finanční částky.

Sama neměla nic

Když byly děti malé, dávala všechny peníze na jejich péči. A když vyrostly a myslela si, že konečně bude mít finance pro sebe, nestalo se tak. Chtěly stále peníze. A tak jí samotné moc peněz nezbývalo. A co více, i když byla v pokročilém důchodovém věku, tak stále měla práci, aby měla i dostatek peněz pro své děti, které si je stále žádaly.

Jednoho dne přišel zlom

Až lidé z jejího okolí jí řekli, že dělá špatnou věc. Že mateřská láska je sice správná, ale že jí děti začaly zneužívat. Že po ní chtějí jenom peníze. A že ve svém věku by si měla jenom užívat důchodu a nepracovat. Žena si uvědomila, že mají pravdu a tak se rozhodla, že už nebude sponzorem svých dětí. Ráda je pozve na oběd, ráda jim něco koupí, ale dávat jim peníze již dále nechtěla. Mají přece své životy a rodiny.

Konec pravidelných návštěv

A jak vše dopadlo? Velmi smutně, jelikož od toho dne byly návštěvy spíše sporadické. V tu chvíli žena pochopila, že její děti k ní nejezdí tak často kvůli lásce k ní, ale proto, že od ní mají peníze. To jí zcela šokovalo a nechápala, kde mohla udělat ve výchově chybu a proč jsou všechny její děti takové zlé. A záleží jim jenom na sobě, když se o ně tak dlouho a tak hodně starala.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]