Miminko poprvé slyší svou maminku chrápat. Jen počkejte na tu úžasnou reakci, tatínek je natočil

Žena chrápe
Fotografie: Unsplash

Chrápání není nic neobvyklého, ale občas může někoho vylekat. Reakce miminka, když poprvé uslyšelo svou maminku chrápat, je k nezaplacení.

Miminka ještě neumí ovládat své mimické svaly ani kontrolovat emoce. Pláčou kdykoli, když mají hlad, když chtějí spát, když chtějí přebalit nebo jim je zima. Nejhorší ale je, když pláčou jen tak bezdůvodně. Jejich mimika je naprosto dokonalá, neumí totiž zatím držet své výrazy na uzdě, a tak z jejich výrazu vždy poznáte, co si právě myslí. Jejich výchova, starost a péče o ně je sice namáhavá, ale stále záživná a láskyplná. I přesto mají rodiče právo na odpočinek, i kdyby to mělo být ve formě tvrdého odpoledního spánku.

Byla unavená a vyčerpaná

Maminka měla doma jedenáctiměsíční dceru Amelii, která jí dávala pořádně zabrat. Každý den vypadal velmi podobně tomu předešlému. Ráno vstaly, nasnídaly se, hrály si spolu, následně obědvaly a dítě šlo spát. Během odpoledního spánku maminka rychle uklidila, a až se dítě vzbudilo, šly na procházku. Ta trvala zhruba dvě hodiny. Doma už je čekal tatínek, který si dcerku vždy vzal a začal si s ní hrát. Ale úplně jinak než maminka. Dělal s ní letadýlko, horskou dráhu, kolotoče a dcera se vždy usmívala od ucha k uchu. Měla tyto legrácky velmi ráda.

Jednou ale celý den maminku tak zmohl, že mezitím, co si tatínek hrál s dítětem, si sama šla lehnout. Chtěla si dát jen dvacetiminutový spánek, což se jí úplně tak nepovedlo. Dcera něco uslyšela z ložnice a vypadalo to, že ji zajímá, co se to tam děje. Tatínek se tam s ní šel podívat. Maminka tam ležela na posteli v hlubokém spánku. Avšak to, co se dítku nezdálo, bylo, že maminka neskutečně chrápala. To už ale měl tatínek v ruce telefon a natáčel legrační reakci své dcery. Výraz v tváři Amelie byl totiž k nezaplacení.

Normální a přirozená věc

Tatínek si tento unikátní okamžik nemohl nechat pro sebe. Video sdílel na sociálních sítích, kde všechny pobavilo. Chrápání rozhodně není něco, za co by se měl člověk stydět, ale trocha humoru neškodí ničemu. Chrápání nejčastěji způsobuje kouření a nadmíra alkoholu, dále mu napomáhá obezita a ustupující dolní čelist. Takovou zajímavostí je i to, že muži chrápou častěji než ženy. Může negativně ovlivnit spánek. Dá se ho samozřejmě i pokusit zbavit, nejprve by si člověk ale měl dojít na vyšetření na ORL.

https://www.youtube.com/watch?v=TE9CryRj8fg

Amelia společně s tatínkem maminku nakonec vzbudila. Ta, když se dozvěděla, co její manžel udělal, na něj byla pěkně naštvaná. Ale jakmile se na něj podívala, se zveřejněním i souhlasila. Ale jak tatínek Amelie rozumně prohlásil: Doufám, že toto po tobě ta naše dcera nezdědila, jinak se již nevyspíme.“ Tomu už se maminka také jen zasmála, i když tajně v duchu doufala, že zrovna tuto jednu věc po ní Amelia skutečně nezdědila.

Zdroj: Mothersblog

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]