Dvojice nejlepších přátel vyhrála přes 600 milionů Kč. Po letech zjistili, jak moc odlišné životy žijí

Fotografie: Depositphotos

Muž, který vyfoukl jackpot v loterii 11 milionů liber, se nyní po sérii špatných investic a koupi fotbalového klubu, vrací do běžné práce.

V červnu 1995, Mark Gardiner vyhrál se svým tehdejším obchodním partnerem Paulem Maddisonem obrovský jackpot ve výši 22 590 829 liber. Peníze si poté mezi sebou napůl rozdělili a oba měl údajně čekat pohádkový život. Touto iluzí se alespoň řídil Mark, než přišlo několik sérií špatných investic, které zapříčinily to, že přišel o většinu svých výher.

Nezodpovědné přistupování k nadbytku peněz

Asi 21 let po výhře v loterii, byl Gardiner v pořadu Good Morning Britain dotazován z části o tom, jak loterie mění životy. „Výhra tohoto typu peněz samozřejmě nesmírně změní váš život a myslím, že opravdu záleží na vašem věku, kdy vyhrajete, řekl Gardiner pro média. Tuto situaci následně ztotožňoval s rodinnými a přátelskými vztahy, avšak vyzdvihl individuální mentalitu. Jednalo se o faktor toho, jak racionální člověk s obrovskými plány a sny dokáže rychle spadnout na samotné dno.

Klady a zápory jeho investic

Nejlepší využití jeho finančních prostředků bylo na vyřešení pohotovostní zdravotní péče. Z toho měl opravdu skvělý pocit, jelikož mít moc zvednout telefon a zorganizovat nejlepší nemocnici nebo zdravotní péči pro jeho blízké, bylo skutečně k nezaplacení. Na druhou stranu, zbytečné investice, které mu sebraly většinu peněz, byly výhradně za uspokojování jeho potřeb. Šlo výhradně o dovolené, zábavy, drahá auta, kupování nemovitostí, digitální měny apod. Také vlastnil fotbalový klub v Hastings, který mu vůbec neprosperoval.

Štěstěnu zkouší dál

Zbytek svých peněz se rozhodl investovat do jeho podnikání. Ve svých 61 letech působí jako sklenář ve své vlastní společnosti Croft Glass, sídlící v Sussexu. Na závěr ještě pro média podotkl, že nikdy nepřestával zkoušet loterie. Stále používá stejné číselné kombinace jako v 90. letech a pevně věří ve výhru. Poté by samozřejmě opět přestal pracovat, ale s penězi by údajně naložil daleko lépe.

loterie jacpkot

Na své narozeniny si poprvé zahrála loterii. Vyhrála v přepočtu 1 miliardu Kč

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]