To, jak se muž ve svých 77 letech rozhodl naložit se svým majetkem, řadě lidí doslova vyrazí dech

Fotografie: Depositphotos

Na světě stále existují hodní lidé, kteří se snaží druhým pomáhat, aniž by za to cokoliv chtěli. Příkladem je tento starší muž, který dokonce daroval i svůj dům.

V současné době existuje na mnoha místech charita, domovy pro ženy s dětmi, ubytovny pro sociálně slabší a mnoho dalších míst, na kterých se vám dostane pomoci v případě nouze. Tento starý muž nic podobného nezařizuje, ale velice rád se stará o lidi kolem sebe. Tuto vlastnost zdědil po svých rodičích a nehodlá s poskytováním pomoci přestat.

Muž žije obyčejný život

Muž jménem Yannis Manousakis žije na ostrově Tilos a je mu 77 let. Žije obyčejným životem v domě se svou manželkou, ale není mu lhostejný život ostatních lidí kolem něj. Na tomto ostrově se nachází nemocnice, do které pravidelně pan Yannis přispívá peníze, aby se nakoupilo potřebné vybavení.

I když byste si možná mohli myslet, že pan Yannis má pravděpodobně hodně peněz nebo jich hodně vyhrál, není tomu tak. Žije vcelku normální život a peníze, které daruje nebo za ně nakupuje věci, si sám vydělal a našetřil. Jedná se o bývalého námořníka a se svou manželkou žijí z peněz z důchodu.

Velké investice do ostrovní nemocnice

Nemalé finanční částky daruje do ostrovní nemocnice, která neustále potřebuje nové a modernější vybavení, jelikož to staré se rychle opotřebuje nebo není moderní. Na CT skener daroval necelých 170 000 Kč, dále dal nemocnici necelý 1 000 000 Kč, aby mohla být zřízena v nemocnici JIP a dalších 250 000 Kč z úspor se chystá darovat.

Fotografie: Freepik

Když jednoho dne viděl v novinách zprávu o tom, že v nemocnici se rozbil CT skener, šel se do ní osobně podívat. Když v nemocnici řekl, že jim přispěje na opravu, první otázkou bylo, zda je tak bohatý. Na to jim pan Yannis odpověděl, že není. Poté šel do banky, vybral peníze a daroval je nemocnici. Tento čin udělal hlavně z toho důvodu, že by všichni pacienti museli dojíždět na Rhodos, na který trvá cesta přibližně 2 hodiny.

Rozhodl se darovat i svůj dům

Pan Yannis nemá vlastní děti, a proto si je velice dobře vědom toho, že až se svou ženou zemřou, není nikdo, kdo by zdědil jejich majetek. Již v roce 2011 se rozhodl darovat svůj dům dívčímu sirotčinci a vše nechal notářsky ověřit. Po jeho smrti a smrti jeho manželky se dívčí sirotčinec může přesunout do jeho domu a využívat jej. Jeho štědrost a ochotu pomoci zdědil po rodičích, kteří se ve svém životě také neustále starali o ostatní.

Fotografie: Depositphotos

Pomáhá starším lidem

Nejenom, že pan Yannis pomáhá ostatním lidem a institucím finančně, ale také chodí za staršími lidmi a ptá se jich, zda něco nepotřebují. I když už je v důchodu, stále se snaží druhým pomáhat. Chodí dobrovolně pomáhat zemědělcům, pastevcům nebo učí mladé lidi včelařství.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]