Na své narozeniny si poprvé zahrála loterii. Vyhrála v přepočtu 1 miliardu Kč

loterie jacpkot
Fotografie: Pexels

Osmnáctiletá dívka se minulý měsíc poprvé rozhodla hrát loterii poté, co ji k tomu pro zábavu vybídl její dědeček. Pak vyhrála v přepočtu miliardu korun.

Jak jste oslavili své osmnácté narozeniny? Kanaďanka Juliette Lamour si koupila los Quick Pick. Byl to nápad jejího dědečka, který si myslel, že to bude zábavný způsob, jak si připomenout její velký den. Ani jeden z nich netušil, jak velkým dnem se stane. Ale než byly zveřejněny výsledky, slečna už zapomněla, že si los vůbec koupila. Teprve když její spolupracovníci začali mluvit o tom, že se vítězný los prodával v jejím okolí, napadlo ji zkontrolovat výsledky.

Nejmladší výherce v historii

Jakmile tiket nechala zkontrolovat, na displeji se jí rozsvítil nápis „Velký výherce“ a z reproduktorů telefonu se začala ozývat znělka loterie. V tu chvíli si Juliette uvědomila, že právě vyhrála téměř miliardu korun. Stala se tak nejmladší osobou v kanadské historii, která v loterii vyhrála takovou částku.

„Nevěděla jsem, jak si ho koupit, protože mi právě bylo 18 let,“ řekla Juliette na slavnostním ceremoniálu společnosti Ontario Lottery and Gaming Corporation 3. února 2023. „Musela jsem zavolat tátovi. Telefonovala jsem s tátou a říkám: ‚Tati, děda chce, abych si koupila los, jak to mám udělat?‘“

Lamour uvedla, že vešla do obchodu a prodavači řekla, že si tiket kupuje poprvé a že si chce jen „rychle vybrat“. Lamour se podle svých slov dozvěděla, že vyhrála obrovskou částku, když byla v práci jako asistentka lékárníka. Její šéf pro ni zkontroloval čísla tiketu v aplikaci Ontario Lottery and Gaming Corporation a oznámil jí, že vyhrála téměř miliardu.

Peníze vás nedefinují

Peníze hodlá „pečlivě investovat“ a financovat z nich svůj sen stát se lékařkou, aniž by se musela starat o půjčky nebo granty – i když po dokončení školy má v plánu také trochu cestovat s rodinou. O své velké výhře řekla: „Peníze vás nedefinují. Definuje vás práce, kterou děláte.“ To jsou jistě obdivuhodné pocity. Doufáme, že příští roky ukážou, že se těmito slovy řídí.

Nicméně vzhledem k tomu, že asi 70 procent lidí, kteří vyhrají v loterii, získají velké dědictví nebo jinak přijdou k obrovským částkám peněz, rychle zkrachuje během několika let po svém nečekaném úspěchu, nenechat se definovat nově nabytým bohatstvím by bylo spíše výjimkou než normou.

Ale ať tak, či onak, příběh Juliette Lamour a její prohlášení slouží jako důležitá připomínka pro nás všechny v dnešní době. Koneckonců nemusíte vyhrát v loterii, abyste se potýkali s pokušením nechat peníze určovat svůj přístup k životu.

Zdroj: Insider

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]