Zanedbaný bezdomovec žil na ulici, dokud neobjevil opuštěný klavír. Jeho život se rázem změnil

Fotografie: Pexels

Donald ztratil vše, když přišel o svou milovanou ženu. Stal se závislým, byl mu odebrán jeho 3letý syn a skončil na ulici. Hra na pouliční klavír mu však změnila život.

Některé životní příběhy jsou tak inspirativní, že jejich přečtení dodá člověku dávku optimismu. Zde je příběh Donalda Goulda, veterána bez domova, který se po ztrátě manželky potýkal se závislostí, jež jej přivedla až k životu na ulici. Talentovaný pianista však dostal druhou šanci a dnes je známý po celém světě především díky virálnímu videu sdíleném na internetu.

Našel opuštěný klavír

Vše se stalo, když Donald, kterému je nyní 50 let, začal hrát na klavír poté, co se město Sarasota rozhodlo umístit 7 z nich různě po ulicích a doufalo, že si na ně občas někdo z kolemjdoucích zahraje. Tento krok vyústil v jeden z nejlepších návratů v historii lidstva, když byl Donald jeden z lidí, kteří se hry na pouliční klavír ujmuli.

Nadaný pianista se stal senzací téměř přes noc

Donald, který se po smrti své ženy stal bezdomovcem kvůli závislosti, zahrál na jeden z těchto klavírů umístěných v ulicích. Jeho talent nebyl umlčen a získal pro něj druhou šanci na život. Donald se téměř přes noc stal senzací, kterou objevil celý svět. Život se pro muže stal shovívavějším, protože se nejen prosadil v hudbě, ale dokonce našel novou lásku. Ještě unikátnější je, že Donaldův malý syn Donnie později prozradil, že nevěděl, že jeho otec je tak nadaný pianista.

Fotografie: Pexels

Toužil se stát učitelem hudby

Donald kdysi toužil stát se učitelem hudby, dokonce studoval hudební výchovu na Spring Arbor University v Michiganu. Klavír není jediným hudebním nástrojem, který Donald umí ovládat. Od pikoly přes klavír až po tubu, je přirozený talent, kterému stačí jen pár dní a zvládne hrát na jakýkoli hudební nástroj.

Smrtí manželky se všechno změnilo

Když Donaldova žena zemřela v roce 1998, jeho život už nebyl stejný. Ztratil nad ním kontrolu. Stal se závislým, a dokonce přišel i o péči svého 3letého syna. Pak ale objevil toto piano, svět se dozvěděl o jeho talentu díky zveřejněnému videu na YouTube a Donald se mohl těšit z pozitivního ohlasu všech, kteří klip viděli. Byly vybrány finanční prostředky, které mu měly zajistit druhou šanci na život.

Na jeho talent se můžete podívat na níže uvedeném videu:

Zdroj: SeLaowl