Bezdomovec vrátil ztracenou peněženku 80leté seniorce. Lidé z okolí mu velkoryse poděkovali darem 1,1 milionu Kč

Fotografie: iStock

Každý dobrý skutek by měl být po zásluze odměněn. U tohoto bezdomovce se tak naštěstí stalo. Díky své velkorysosti mohl změnit svůj život poté, co vrátil ztracenou peněženku 80leté ženě.

Dojemný příběh změnil život člověka bez domova jménem Sean Kerry, který svou velkorysostí inspiroval obyvatele města k pomoci druhým. Ochotně vrátil ztracenou peněženku 80leté Evelyn. Mohl si ji nechat, peníze uvnitř by se mu jistě hodily nejen na jídlo, ale i nějaké nové oblečení. Jenže Sean má srdce na pravém místě a peněženku si nenechal – a dobře udělal, protože nakonec získal mnohem více.

Muž nalezl peněženku v popelnici

Obyvatelé San Rafaela v USA vybrali až 50 000 dolarů, v přepočtu asi 1 100 000 korun, pro bezdomovce, který ochotně vrátil ztracenou peněženku starší ženě. V prosinci, když se Sean přehraboval odpadky v popelnici před kavárnou, aby našel něco k snědku, objevil peněženku. Podle dokladů zjistil, že patří 80leté ženě Evelyn Topper. Aniž by se nějak dotkl obsahu peněženky, vrátil ji.

Majitelka peněženky uspořádala veřejnou sbírku

Evelyn, majitelka peněženky, uvedla, že šla do obchodu koupit čaj pro svou 12letou vnučku, peněženku si pak strčila zpět do kapsy od vesty, ale tu zapomněla zapnout. Když se vrátila domů, zjistila, že kapsa je prázdná. Peněženka nikde nebyla. Žena byla zdrcená. Peníze, ale hlavně doklady – všechno bylo pryč. Věděla, že ji nyní čeká běhání po úřadech.

Fotografie: Pexels

Když se však Sean objevil u jejích dveří se svým nálezem v ruce, ženu to velmi potěšilo. Společně se svojí dcerou a vnučkou se rozhodly Seana odměnit. Ale finanční odměna v podobě pár dolarů z objevené peněženky jim přišla málo. Chtěly mu pomoci více. Zahájily tedy jako poděkování veřejnou kampaň, v níž mohl přispět každý částkou, kterou uznal za vhodnou.

Bezdomovec si mohl najít nové bydlení

Peníze byly vybrány na pomoc muži bez domova, který si po vybrání peněz z veřejné sbírky přišel v přepočtu až na 1 100 000 korun. Mohl si najít byt a rozjet stavební projekt – malé domky pro bezdomovce ze San Rafaela. Tím však kampaň stále nekončení. Pořád je možné přispět. „Kdo by si pomyslel, že vrácení peněženky cizímu člověku bude inspirací k novému hnutí pro ty, kteří chtějí pomoci sobě a ostatním, aby se stali lepšími lidmi,“ řekl Sean.

Zdroj: Gesellschaft