V opuštěné skříni ve skladě našel starou peněženku. Nemohl uvěřit tomu, koho uviděl na občanském průkazu

Fotografie: Depositphotos

Lidé mají různé záliby nebo dokonce povolání. Anton se živí tím, že ve starých domech a garážích lidí hledá zapomenuté předměty. Některé objevy ale dokáží překvapit i jeho samotného.

Udělat si ze svého koníčka plnohodnotné povolání je sen mnoha lidí. Antonovi se tento sen splnil a tak je jeho náplní práce každý den prohledávat prostory lidí a hledat zapomenuté předměty. I přesto, že si po několika letech práce myslel, že ho nic nepřekvapí, opak byl pravdou. Ve staré skříni objevil něco, co nečekal.

Lidé zapomínají, co ve svých domovech ukrývají

Pokud něco nepotřebujeme, není výjimkou, že to uložíme hluboko do skříně nebo do sklepa. Často potom zapomeneme na to, že daný předmět máme a objeví jej někdo jiný, například po naší smrti. Někdy ale můžeme ve sklepě najít věci po dávném příbuzném, o kterých jsme ani netušily, že se v našem domě nachází.

K vyklizení objektu si často najmeme specialistu, který se o tuto práci postará. A mnohdy se stane, že objeví opravdu nečekanou věc. Přesně takové překvapení čekalo na Antona, v první chvíli nemohl věřit vlastním očím. Při vyklízení zakoupené skladovací jednotky objevil skříň, na jejímž dně ležela nečekaná vzácnost.

V sekáči si koupila luxusní kabelku z druhé ruky. Doma v ní našla schovaných 7 000 Kč a přiložený dopis od paní Marty

Na první pohled obyčejná věc denního použití

Na první pohled celý sklad vypadal obyčejně, i přesto se ale Anton rozhodl, že jej zakoupí a uvidí. A dobře udělal. Uvnitř skladovacího prostoru totiž objevil hromadu věcí, které patřily významnému leteckému pilotovi. To, z čeho ale nemohl odvrátit zrak, byla uzamčená krabička, kterou nalezl na dně celé skříně.

Opatrně krabici otevřel a našel v ní pečlivě uchovanou peněženku. Na první pohled nic překvapivého, proto ihned, jakmile objevil majitelku peněženky, začal pátrat dál. Po dlouhém hledání na internetu zjistil, že peněženka, kterou mezi pilotovými věcmi našel, patří herečce Dianě Keaton. Neváhal a s touto informací ji ihned kontaktoval.

Zdroj: Dagens

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]