Pěvecké vystoupení v talentové, které budí emoce. Osmašedesátiletá žena svým výkonem rozdrtila porotu i publikum v sále

Fotografie: Depositphotos

Když přišla na pódium, viděla jen samé překvapené a pochybovačné pohledy. Pak se začala svlékat a svým vystoupením malém zbořila halu.

Talentovaných lidí je mezi námi poměrně hodně, ale zdaleka ne každý má tu odvahu, aby svůj talent ukázal na veřejnosti. Leckdy i výjimečně talentovaní lidé ze strachu nebo studu ubíjejí své touhy a sny. Někdo z nich si možná připadá na svůj talent už příliš starý, ale talent se s přibývajícím věkem neztrácí ani neslábne. Přesně takový vzkaz poslala televizním divákům Jenny Darren, která se účastnila talentové soutěže Got Talent.

Nejdřív se svlékla

Diváci i porotci talentových soutěží po celém světě jsou zvyklí na leccos. Hvězdné vzestupy i pády nadějí proběhlé na pódiích podobných show by jen těžko někdo spočítal. Ve 12. řadě soutěže Británie má talent ale došlo k velkému překvapení. Když na pódium vešla dáma ve zralém věku oblečená ve stylu vesnice 80. let minulého století, porotci i diváci těžko zadržovali smích. A úsměšek vyvolávaly i její prvotní odpovědi na otázky porotců. Nikdo si neuměl představit, že tato žena opravdu dobře zazpívá rockovou píseň, kterou si do soutěže vybrala.

Fotografie: Pxhere

Nicméně porota ji vyzvala, aby předvedla své vystoupení, a žena na to odpověděla, že jen trochu pozmění své oblečení. A začala se na pódiu svlékat, což u poroty i diváků vyvolalo nejprve údiv a o vteřinu později i šok.

Během pár vteřin se z vesnické babky stala rocková star, která vzápětí začala zpívat. Svou interpretací písně Highway to Hell od kapely AC/DC zvedla všechny přítomné ze sedadel a atmosféra v sále po dobu písně připomínala rozjetý koncert nejslavnějších rockových hvězd světa. Vystoupení pochopitelně zakončil potlesk vestoje a postup do dalšího kola.

Fotografie: Pxhere

V dalších kolech už ale nevystoupila

Rockoví fanoušci možná vědí, že toto nebylo zdaleka první vystoupení Jenny Darren na veřejnosti. Zpívat totiž začala už ve svých třinácti letech. Tenkrát vystupovala s kapelou Johny Dark and The Rocking Phantoms. I pak poměrně úspěšně pokračovala v hudební kariéře až do roku 1980. V té době se zcela odmlčela a na dlouhých 35 let zmizela z pódií. Když jí ale byla v roce 1997 nabídnuta role Maggie v minisérii Painted Lady, s velkou radostí ji přijala. Teď si chtěla svou rockovou kariéru připomenout, ale jak už to bývá, člověk míní a osud mění… A někdy ani osud nemá hlavní slovo.

Bulvární novináři mají zpravidla oči a nos úplně všude a neštítí se ničeho, jen aby měli co nejvyšší prodeje. Nejinak to bylo i v případě Jenny Darren. Není divu, že její excelentní vystoupení vzbudilo pozornost veřejnosti včetně bulváru. Na jeho stránkách se po celé Anglii začaly objevovat nepodložené a nepravdivé informace týkající se Jenny Darren.

Následkem toho se později v soutěži už neobjevila. Na to, aby její talent nezanikl, ale úplně stačí krátké video se záznamem jejího jediného vystoupení v soutěži. Na internetu totiž na různých platformách získalo celkem více než 200 milionů zhlédnutí.

Zdroj: YouTube / Britain’s Got Talent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]