Efektivní hnojiva, která zaručí hojnou a kvalitní úrodu rajčat. Připravit je zvládnete levou zadní

Fotgorafie: Depositphotos

Každý zkušený zahrádkář ví, že hnojiva jsou pro pěstované plodiny na zahrádce velmi důležitá. K dostání jsou samozřejmě v leckterém zahradnictví, avšak připravit si můžete i své vlastní hnojící prostředky. Jsou stejně efektivní a levnější.

Hnojivo na rajčata s aspirinem

Pokud máte ve své domácí lékárničce aspirin, pak můžete zajásat! I z něj totiž můžete vyrobit efektivní hnojivo na rajčata. Kyselina salicylová obsažená v této tabletě totiž pozitivně ovlivní růst a vývoj pěstovaných rostlin. Také ochrání plodiny před rostlinnými chorobami a posílí imunitní systém rostliny. Kromě jiného urychlí i naklíčení semen. Co vše potřebujete?

  • 2 až 3 tablety aspirinu
  • 5 litrů vody
Fotografie: Freepik

Jak připravit hnojivo s aspirinem?

Příprava domácího hnojiva je velmi jednoduchá. Ve větším sudu nebo konvici smíchejte na prášek rozmělněné tablety aspirinu s vodou. Ideální je použít dešťovou vodu nebo tu kohoutkovou odstátou. Měla by mít zhruba pokojovou teplotu, než ji začnete používat na rajčata. Hnojivo pak aplikujte rovnou ke kořenům.

Fotografie: Freepik

Sprej z aspirinu pro podpoření růstu rajčat

Nyní zde pro vás máme ještě jeden perfektní tip na efektivní sprej z aspirinu, který rovněž podpoří růst a vývoj rajčat. Obstarejte si tyto běžně dostupné ingredience:

  • 1 gram aspirinu
  • 3 gramy jedlé sody
  • 5 mililitrů denaturovaného alkoholu
  • 5 mililitrů tekutého mýdla
  • 1 litr vody
Fotografie: Freepik

Jak připravit sprej na rajčata?

Do jakékoliv větší nádoby vsypte rozmělněný aspirin, promíchejte ho s jedlou sodou, alkoholem, tekutým mýdlem a nařeďte vše litrem odstáté nebo dešťové vody. Poté si z roztoku naberte část do rozprašovače a aplikujte na pěstované rostliny.

Hnojivo stříkejte na listy asi dvakrát denně, a to ráno a večer. Výsledky se jistě brzy dostaví. Kromě toho, že podpoříte růst rajčat, ochráníte je tak i před různými škůdci a chorobami.

Zdroj: GardeningKnowHow