Fotografie miminka rozvášnila internetové čtenáře. Rodičům se narodil chlapec s odlišnou barvou pleti

Fotografie: Depositphotos

Rodiče měli radost z příchodu jejich dítěte a pochlubili se fotografií z porodnice. Mnoho lidí si však neodpustilo urážlivé komentáře.

Novopečení rodiče se těšili z příchodu svého prvního syna na svět. V porodnici tak pořídili rodinnou fotografii, stejně jako to dělají mnozí jiní rodiče. Jak však uvedl deník Fakt, když ji ženin zaměstnavatel zveřejnil, objevily se mezi pochvalnými komentáři i ty urážlivé. Chlapeček měl totiž tmavší barvu pleti než jeho rodiče. Někteří tak matku začali obviňovat z nevěry. Vše má však úplně jednoduché vysvětlení.

Zaměstnavatel chtěl jen pogratulovat

Rachel a Paul se usmívají na fotce z porodnice, na které je i jejich novorozený syn Cash Jamal Buckman. Na jeho pleti je však jasně vidět, že je mnohem tmavší než pleť jeho rodičů. Snímek šťastné rodiny zveřejnil Rachelin zaměstnavatel na svém Facebooku. A lidé si rozdílu v barvě pleti okamžitě všimli. Pod fotografií tak lidé především začali řešit to, zda nebyla Rachel svému muži nevěrná.

Věci došly dokonce tak daleko, že její zaměstnavatel musel mazat nevhodné příspěvky, proto vydal další zprávu, ve které oznámil, že brzy zveřejní výsledky testů otcovství, které si Paul nechal udělat. Ten však svoji ženu z nevěry rozhodně nepodezírá a na test jde právě z toho důvodu, aby jméno své ženy očistil. Ačkoliv má sama Rachel světlou pleť, v její krvi koluje i DNA černošských předků.

Žena zemřela při porodu. Tato komplikace vzniká u 1 z 80 000 případů. Po 24 hodinách nastal zázrak

Testy podstoupil i její kolega

Geny také mohou přeskočit přes jednu nebo i více generací. I když je mnohem pravděpodobnější, že většinu genů zdědíte po rodičích, není vyloučené, že se u vašeho dítěte projeví gen vašeho pradědečka. Teoreticky tak stačí, aby byl v rodině jen jeden předek s odlišnou barvou pleti, a jeho gen se může projevit navzdory tomu, že oba rodiče mají stejnou barvu pleti. To se stalo právě v tomto případě.

Rachelin prapradědeček totiž byl černoch, a tudíž má Rachel v sobě i afroamerickou DNA. Podobné případy nejsou zase tak výjimečné, přesto uvádí rodinu do nezáviděníhodné situace. Cizí lidé jsou totiž s vysvětlením často velice rychle hotoví a považují to za jasný důkaz nevěry. Problémy v osobním životě tak nastaly i Rachelinu kolegovi, který je jediným černošským zaměstnancem firmy. Ten se rovněž rozhodl podstoupit test DNA, aby své jméno očistil. Na SvětěKreativity jsme psali i o případu, kdy si puberťáci dobírali zrzavého chlapečka. I tady hrála roli genetika.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*