Celý autobus se mu smál kvůli odlišnému vzhledu. Jeho maminka předvedla dojemnou reakci

Fotografie: Depositphotos

Teprve tříletého chlapce si při cestě autobusem začala dobírat skupina dospívajících jedinců. Jeho maminka se rozhodla, že celou situaci nenechá bez povšimnutí.

Malý Noah je normální tříletý chlapec, od jeho okolí jej odlišuje jediná věc a tou je barva jeho vlasů. I přesto, že je hoch ještě velmi malý, na jeho hlavě rostou výrazně zrzavé vlasy. Díky tomu je od svého okolí snadno rozpoznatelný a v davu přímo nepřehlédnutelný. Otázkou ovšem je, jestli je to pro chlapce dar. Webový portál EpochaPlus se tímto problémem nedávno zabýval.

Geneticky podmíněná mutace, která je zajímavá

Důvodů, proč se někteří lidé rodí se zrzavě zbarvenými vlasy, je hned několik. Tímto fenoménem se zabývají dokonce i studenti genetických oborů, na toto téma vyšlo nejen velké množství odborných článků, ale také diplomových studií. Maminka malého Noaha toto bere jako požehnání a jeho velkou jedinečnost, často se ale stává, že se ve společnosti potkává s jiným názorem.

Do takové situace se dostala i během obvyklé cesty autobusem. Poté, co si se svým synem sedla na sedačku, zaslechla od nedaleko stojící skupinky puberťáků poznámky, které rozhodně patřily jejímu synovi. „Kdyby se moje dítě narodilo se zrzavými vlasy, nenáviděl bych ho“ byl jeden z komentářům, který maminka zaslechla. Já měla na základní škole zrzavého spolužáka, byl velice chytrý, ale též se setkával s podobnými komentáři okolí.

Poznámky skupinky studentů ji nenechaly chladnou

Podle mě, by takové děti měly být někde zavřené a nechodit mezi ostatní lidi,“ to byl jeden z dalších komentářů, který směrem k malému hochovi skupinka mladíků měla. I přesto, že jsou Noahovi pouze 3 roky, bylo jasné, že moc dobře chápe, co chlapci říkají i ke komu jsou poznámky směřovány. Jednalo se o jasnou šikanu, o podobném případu ze školního prostředí jsme vás již na webu SvětKreativity informovali.

Mladý pár začal ve frontě u pokladny hnusně pomlouvat nebohou matku s 5 dětmi. Jiná žena to nevydržela a rozhodla se jednat

Maminka nemohla vydržet pohled na svého smutného syna a to hlavně proto, že věděla, že se barvou svých vlasů opravdu trápí. Nerozuměl tomu, proč jeho bratr je blonďatý a on nikoliv. O podobném případu, kdy miminko svou barvou vlasů šokovalo rodiče, jsme již v minulosti na webu SvětKreativity také psali. Maminka celý příběh zveřejnila na internetu, aby dala najevo, jak nevhodné je komentovat něčí vzhled a aby svému synovi dokázala, že je pro ni jedinečným.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]