Dívka šikanovala spolužačky kvůli oblečení. Její matka pro ni měla geniální větu, která vše vyřešila

Fotografie: תלם / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Matka reagovala na svoji šikanátorskou dceru tím, že ji donutila nosit nejlacinější oblečení z druhé ruky, čímž u ní vyvolala osobní zkušenost se šikanou.

Mnoho rodičů se čas od času setká s výzvami spojenými s chováním jejich dětí ve škole. Pro Ally Olsen, matku 11leté dívky Kaylee, bylo však jedno zjištění až příliš šokující. Dozvěděla se totiž, že její dcera šikanovala jiné spolužáky, a tak tuto výzvu přijala tak, aby pro svoji holčičku našla efektivní řešení. Místo tradičního trestu se rozhodla pro kreativní přístup k této výchově.

Rodiče jí dali ochutnat svoji vlastní medicínu

Škola informovala Ally o tom, že Kaylee šikanovala stylem hrubých urážek a posměšek. Zašlo to bohužel do takové fáze, kdy se to muselo řešit s rodiči. Ally však přišla s neobvyklým, ale efektivním nápadem, jak situaci vyřešit. Rozhodla se domluvit se svým manželem a vzali svoji dceru do secondhandového obchodu. Cílem bylo, aby si Kaylee vybrala to „nejodpornější oblečení“, na které narazila. Jelikož se jejich dcera často posmívala svým spolužákům kvůli špatnému oblékání, jednalo se o vskutku brilantní metodu, jak dovést své dítě k uvědomění. S naší redakcí jsme ale také popisovali případ, kdy postačil jen učitel.

Šikanátorka se stala šikanovanou

Když si Kaylee uvědomila, že se nejednalo o vtip, přešel jí smích. Rodiče ji nakonec donutili nosit tyto „odporné hadry“ do školy. Inu, ukázalo se, že tato netradiční metoda měla svůj účinek, protože Kaylee zažila na vlastní kůži nepříjemnosti, které sama ostatním způsobila. Kaylee následně popsala svou vlastní zkušenost s šikanou jako důsledek tohoto specifického trestu. Ona sama ale jen byla jednou z několika milionů případů. Dnešním nejčastějším typem šikany bývá výhradně kyberšikana, kterou podrobně rozebírají výzkumy na ResearchGate.

Účinná metoda pro výchovu?

Časem nastaly otázky jako: „Proč by mi to udělali? Jsem stále jen normální člověk. Není důležité, co máte na sobě“, komentovala po vlastní zkušeností s šikanou. Tato nekonvenční výchovná strategie nyní vzbuzuje pozitivní reakce a otázky ohledně toho, zda by podobné přístupy mohly být účinné i v jiných případech šikany ve školách. Jsou však i takové případy, které se s šikanou vyrovnají po svých, jak popisuje konkrétní případ od iDnes.

Šikanovaná dívka s autismem, která má IQ vyšší než Einstein, nyní studuje magisterský titul ve věku 11 let

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]