V dětství byla předmětem šikany kvůli svému odpudivému vzhledu. Nyní krásou vydělává miliony korun ročně

Fotografie: Ananta Bhadra Lamichhane / Creative Commons / Attribution 2.0

Určitě už jste slyšeli o případech dětí, které se narodí, ale vlastním rodičům se nepodobají ani trochu. Tato holčička se svým vzhledem naprosto vymykala svému okolí a trpěla.

Pokud je v genetické linii předek jiné barvy pleti nebo s výrazně odlišným genotypem, mohou se tyto geny prosadit i o generace později. Někdy se tak stane, že se rodičům narodí dítě s jinou barvou pleti nebo rysy, které odpovídají jiné rase. Přesně to se stalo u této indické holčičky. Místo tmavých vlasů a očí se narodila rusovláska, kterou byste vzhledově zařadili nejspíše někam do Irska nebo severní Evropy. Krásná dívka si však v Indii vytrpěla své.

Její rodiče v životě neviděli pihy

Jaké muselo být překvapení rodičů, kterým se narodila holčička s alabastrově bílou pletí, modrýma očima a zrzavými vlásky. Oba dva jsou typičtí Indové, tmavé pleti i vlasů, stejně jako většina zdejších obyvatel. Pooja Ganatra tak působila jako zjevení a nikdo nerozuměl tomu, jak to, že se od vlastních rodičů tolik odlišuje. Když se jí ve třech letech začaly tvořit pihy, rodiče si mysleli, že má kožní nemoc. Nikdy předtím totiž pihy neviděli.

Atraktivní dívka, která by na jiných místech světa sklízela obdiv, si však během dětství a dospívání užila své. Často se domů ze školy vracela s pláčem, protože si z ní děti kvůli jejímu atypického vzhledu dělaly legraci a posmívaly se jí. Ve škole se z ní tak stal outsider, což se velmi podepsalo na její nejistotě a nízkém sebevědomí.

Za hranicemi zjistila, že se nemá zač stydět

Věci se však postupně začaly měnit. Když se Pooja dostala za hranice, zjistila, že tady sklízí obdivné komplimenty na svůj vzhled a začala si tak uvědomovat svoji jedinečnost. „Kousek po kousku jsem si začala uvědomovat, že být jiný je dar, jedinečnost, díky které jsem nezapomenutelná,“ řekla Pooja o obratu v jejím životě, který ji pomohl získat zpět ztracené sebevědomí.

Dnes 24letá Pooja už si nepřeje být jiná. Přijala se taková jaká je a z pohledů a poznámek jiných lidí už si dávno nic nedělá. Našla hlubokou lásku k sobě samé a neplýtvá svůj čas negativitou. Mnoho příhod, které se jí stále stávají už bere s humorem. Je zvyklá mít neustále připravený doklad, který ukazuje lidem, kteří jí nevěří, že je čistokrevná Indka.

Pitbul jí ukousl horní ret a část nosu. Modelka zjistila, že krása nemá žádnou definici

Běžně na ni ostatní Indové mluví anglicky, protože si myslí, že se jedná o turistku. Vzhledem k tomu, že většina Indie byla mezi roky 1858–1947 britskou kolonií a mnoho Britů tu i trvale žilo, nejspíše odtud pochází její, na zdejší poměry nevšední, vzhled. Některý z jejích předků musel pocházet právě z britských ostrovů. Jeho genetická informace se však prosadila až u Pooji, navzdory tomu, že její rodiče jsou oba tmavé pleti.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]