Mladá soutěžící v Česko Slovensko má talent překvapila pěveckým výkonem i silným příběhem o šikaně

Fotografie: AngryBiceps / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Rozhodla se splnit si svůj sen a ukázat ostatním, kteří se stali obětí šikany, že je potřeba nevzdat se a stát se tím, kým jste si přáli v dětství. Špatná zkušenost ji nezastavila.

Příběh Evy Lazárikové, účastnice talentové soutěže Česko Slovensko má talent, pohnul Českem i Slovenskem. Bohužel v dětství na základní škole prožila silnou psychickou, a dokonce i fyzickou šikanu. Eva však projevila neskutečnou vůli, nevzdala se svých snů. Zachránila ji láska ke zpěvu, který se rozhodla rozvíjet. Její síla a touha zpívat ji dovedla až do talentové soutěže, kde se stala vzorem pro všechny, kteří si procházejí podobným neštěstím jako ona.

Dojala zpěvem i příběhem

TV Prima odvysílala 10. prosince 2023 finálový večer soutěže, kde se vítězkou stala Anna Slížová. Přesto však nezanechala v srdcích diváků takovou stopu jako právě Eva Lazáriková. Jak uvedl web Frews, jednalo se o jedno z nejsilnějších vystoupení 11. řady soutěže. Evě je teprve 24 let, ale za sebou toho má už mnoho.

Při úvodních slovech, kdy si povídala s porotci, oslovila všechny přítomné i diváky u televizních obrazovek svým silným příběhem. Na základní škole si prošla tvrdou šikanou, a to jak psychickou, tak i fyzickou. „Několikrát jsem měla zlomenou ruku,“ uvedla. Poznamenalo ji to na celý život, ale Eva si z temného období svého dětství vzala i tu pozitivní část. Posílilo ji to a rozhodla se nevzdat svých snů.

Mladá žena je vzorem pro ostatní

„Tehdy jsem si slíbila, že až budu starší, tak přijdu sem a ukážu těm, kteří si prožívají totéž, co já, že to jde překonat. Že je důležité jít si za svými sny a dělat to, co vás baví,“ pověděla porotcům Eva. A jak si předsevzala, tak se stalo. Skutečně se dostala na pódium talentové soutěže a přichystala si výkon, po kterém všem spadla brada. Za svá slova i zpěv si vysloužila potlesk vestoje, jak uvádí server PrimaŽeny, a také 5x ano od porotců.

Žena schytala kritiku za výběr nejsložitější písně vůbec. Během 10 vteřin byl celý sál na nohou

Šikana může ovlivnit člověka na celý života. Má dalekosáhlé následky a bohužel se najde velká spousta lidí, kteří se stali její obětí. Šikana je přítomna všude na světě, v každé oblasti života, i na školách v České republice je poměrně rozšířená. Na druhou stranu už dávno nejde o tabu, učitelé i studenti už dokážou takové případy lépe rozpoznat. Již jsme na SvětěKreativity psali o učiteli, který proti šikaně rázně zasáhl.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]