Učitelka zareagovala velice ostře na žáka, který v hodině začal telefonovat. Mnoho rodičů její chování na videu odsoudilo

Fotografie: Muselsom / Creative Commons / Attribution 2.0

Děti si dnes nosí do školy i mobilní telefony. Využívají je během hodin a kantoři jsou z toho nešťastní. Tato učitelka vyřešila telefonování v hodině po svém.

Je už vcelku obvyklé a i normální, že děti si do školy nosí moderní chytré telefony, které častokrát využívají i tehdy, když zrovna nemají. Někteří učitelé to ignorují, protože nemohou vychovávat úplně všechny děti ve škole. Jiní ale naopak zakročí ihned, když si všimnou, že některý z žáků nedává pozor. Tato učitelka neváhala ani na vteřinu a zakročila ihned, když jeden chlapec začal v hodině telefonovat.

Děti bývají drzé

Někdy je až k neuvěření, jak některé děti dokážou reagovat na dospělé osoby, když je napomenou. Stále se však najdou rodiče, kteří od svých dětí vyžadují respekt a nedovolí jim, aby se chovaly arogantně nebo drze. Ve škole to pak mají učitelé hodně složité, když rodiče nevychovají své děti a učitelé poté musí žáky neustále napomínat.

Někdy ani trest nepomáhá

Jediné, co učitelé ve školách mohou dělat, je děti napomenout, napsat jim poznámku nebo dítě odvést k řediteli školy. Ten s dítětem danou situaci probere a buď zavolá rodičům, nebo pomůže pouze jeho domluva. Ředitelé škol mají totiž mnohem větší respekt než učitelé a děti se jich kolikrát i bojí. Občas ale nepomůže ani podobné řešení a na řadu přichází debata s rodiči a s pracovnicemi sociální péče.

To už ale bývají případy, které jsou hodně za hranicemi slušného chování, a žádný učitel si nepřeje, aby musel něco podobného řešit. Tato učitelka se však naštvala na svého žáka natolik, že neovládla své emoce ani tělo a udělala něco, co hodně lidí nakonec odsoudilo. Během přednášky si jeden z žáků natáčel její výklad, ale po chvilce přišel velký šok.

Vyostřená reakce na telefonování v hodině

Na videu je vidět, jak učitelka přednáší a za sebou promítá prezentaci. Během jedné chvíle zazvoní telefon žákovi, který sedí přímo v první lavici – a před učitelkou začne telefonovat. Ta ani vteřinu neváhá, telefon chlapci vytrhne z ruky a rozbije ho švihem o zem. Jedna z žákyň vykřikne leknutím, ale učitelka pokračuje dále v prezentaci, jako kdyby se nic nestalo. Když se video dostalo na sociální sítě, mnoho rodičů její chování odsoudilo, ale někteří se jí zastali a řekli, že udělala dobře.

Zdroj: B1azin

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*