Pětiletá holčička dojala celý svět k slzám. Nad jejími slovy se jistě zamyslíte i vy

Fotografie: Freepik

Děti mají pro své jednání vždy dobrý důvod, který dospělí nemusí ihned pochopit. Své o tom ví i babička pětileté dívky, která ji svými slovy dohnala k slzám.

Mnozí dospělí jsou dětmi přímo fascinování – jejich upřímností, bezprostředností a bezstarostností. V dětském světě není tolik překážek jako v tom dospělém. Věci v něm jdou řešit snáze a bez dalších komplikací. Krásným příkladem fungování dětské mysli je i příběh pětileté Sunshine a její babičky. Když se holčička jednoho dne vrátila ze školy, udělala něco, co její babičku naprosto zaskočilo. Jen co prvotní šok opadl, rozhodla se babička o příběh své vnučky podělit na internetu.

Dívenka vybrala z prasátka všechny své úspory

Malá Sunshine žije v poněkud netradiční domácnosti. Vychovává ji jen její babička Jackie Oelfke, protože její matka je drogově závislá a rovněž ve vězení (zde již byla bohužel několikrát). Sunshinin otec bohužel není známý. Protože se babička malé Sunshine domnívá, že dívka bude mít s těmito fakty spoustu problémů, až bude dospívat, snaží se jí nic nezakazovat a vždy vyjít vstříc.

Fotografie: Freepik

V momentě, kdy Jackie našla dívenku sedět nad vysypaným prasátkem, jak si přepočítávala své úspory, předpokládala, že si chce něco hezkého koupit. Sunshine ale začala peníze vkládat do plastového uzavíratelného sáčku a následně je umístila do školního batohu. V ten moment babička situaci nevydržela a zeptala se jí, co chce se všemi svými penězi dělat? Na zvídavou otázku odpověděla Sunshine s dětskou bezprostředností – peníze si nesla do školy.

Odpověď školačky babičku rozplakala

Po troše vyptávání Sunshine přiznala, co s nimi vlastně zamýšlela. Babičce sdělila, že její kamarádka Layla nedostává ke svačině mléko – její maminka si totiž nemůže dovolit vydávat měsíčně v přepočtu téměř 4 000 Kč navíc, které pravidelné přísuny mléka stojí. Sunshine však pokračovala dále – řekla Jackie, že ona sama mléko dostává a chce, aby ho dostávala i Layla. A protože má peníze, mléko své kamarádce zaplatí.

Fotografie: Freepik

Jakmile babička uslyšela toto zdůvodnění, okamžitě se rozplakala. Poznala, že má doma výjimečnou osobnost, která bude (doufejme) o tolik jiná, než její matka. Hned druhý den předaly Birchviewské základní škole Sunshininých v přepočtu 650 Kč. Babička byla na svoji vnučku právem pyšná a rozhodla se o celý příběh podělit na sociálních sítích.

Fotografie: Freepik

Nesobecký čin pětileté dívenky ovšem vzbudil mnohem větší ohlas, než si Jackie myslela. Pro Sunshine byla založená sbírka, kde se vybralo v přepočtu přes 400 tisíc Kč. Tato částka byla následně předána škole, aby zajistila mléko pro všechny děti ze Sunshininy třídy, jejichž rodiče si ho nemohly dovolit zaplatit (takových dětí je v ní asi polovina).

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]