Babička netušila proč vnučka rozbila prasátko a peníze chtěla vzít do školy. Důvod ji dojal k slzám

Fotografie: Depositphotos

Jsou sice malí, ale srdce mají obrovské. Některé děti už ve velmi útlém věku projevují nesobeckou ochotu pomáhat druhým i když si musí odpustit to, co by si sami přály.

Jako malá Sunshine Oelfke, která si poctivě šetřila do prasátka na své oblíbené věci. Proto její babičku velmi překvapilo, když jednoho dne Sunshine přinesla své prasátko a na podlaze v obýváku z něj začala vysypávat všechny peníze. Potom je uložila do sáčku a strčila je do své školní brašny. Její obětavost stála u zrodu velkého projektu.

Peníze nesla svojí kamarádce

„Kam si bereš ty peníze?” zeptala se Jackie Oelfke, její babička, která ji celou dobu nevěřícně pozorovala. Sunshine babičce vysvětlila, že peníze bere do školy pro kamarádku Laylu, aby ji mohla koupit školní mléko. „Její máma na to totiž nemá peníze, ale já ano,” pronesla se samozřejmým tónem. Laylina maminka musí šetřit a školní mléko si prostě nemůže dovolit dceři kupovat.

Babička byla bezprostředností tohoto chování velmi dojatá. A rozhodla se, že Sunshine pomůže a odnesou peníze do školy společně. Ráno se tedy vypravily za paní učitelkou a vysvětlily jí, že by chtěly zaplatit školní mléko pro spolužačku Sunshine. Peníze z prasátka vystačily pro Laylu na tři měsíce. Babička věděla, že Layla pochází z problémové rodiny a tak ji nepřekvapilo, že nemá zaplacené mléko. Co jí však třídní učitelka řekla, ji naprosto šokovalo.

Polovina dětí neměla celou svačinu

Dozvěděla se, že školní mléko si nekupuje celá polovina třídy. Nemohla tomu uvěřit, že je tolik dětí, kterým rodiče nemohou dopřát plnohodnotnou svačinu. Navíc si uvědomila, že při každé svačině se může hodně dětí ve třídě cítit špatně. A možná závidí těm, kteří mléko pravidelně dostávají. Rozhodně jí ta představa přišla nespravedlivá.

Fotografie: Freepik

Když si o tom se Sunshine povídaly, ta bez mrknutí oka navrhla, ať tedy zaplatí mléko celé třídě. Babička se tomu nápadu upřímně zasmála, protože by se jednalo o sumu, která by jim citelně zasáhla do rozpočtu. Pak ji však napadlo natočit video. Ještě v autě před školou se vypovídala o celé situaci a jak je smutné, že je tolik dětí ve škole bez svačiny.

Sunshine stála u zrodu velké sbírky

Video umístila na sociální sítě a to se začalo šířit lavinovou rychlostí. Tisíce lidí byli po shlédnutí jejího příspěvku ochotni dětem přispět. A tak založila sbírku na GoFundMe, kde se během několika dní sešlo téměř 200 000 korun. Tato částka pak pokryla náklady na školní mléko pro celou třídu až do konce školního roku.

Za pár dní přišla Sunshine ze školy domů a hrdě babičce oznámila, že dnes měly všechny děti ve třídě mléko. Měla z toho radost, ale nejspíš si v pěti letech ještě nemohla plně uvědomit, kam její prvotní rozhodnutí nakonec vedlo. Podařilo se jí odstartovat lavinu a dostat do povědomí lidí problém, který se jistě netýká jenom její třídy. Možná se díky tomu odehrají změny, z kterých budou těžit i děti z jiných škol.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*