Dojemná péče učitele ze základní školy. Dívku s handicapem nesl na zádech, aby si poprvé v životě mohla užít školní výlet

Fotografie: Depositphotos

Desetiletá holčička se velmi chtěla zúčastnit školního výletu, ale kvůli jejímu postižení to byl problém. Naštěstí měla opravdu skvělého učitele.

Když se desetiletá dívka dozvěděla, že její třída pojede na výlet, byla velmi nadšená. Jenže její matka jí bohužel nechtěla dovolit na výlet jet, což pro dívenku bylo velkým zklamáním. Holčička jménem Ryan má totiž rozštěp páteře a musí používat invalidní vozík. Proto je pro ni opravdu obtížné dělat věci, které děti v jejím věku normálně dělají. V minulosti musela několik školních výletů úplně vynechat.

Ryan opravdu chtěla na výlet

Škola v Kentucky, kterou Ryan navštěvovala, naplánovala výlet do nedalekých vodopádů Falls of the Ohio, které vyžaduje pěší turistiku po členitém terénu. Ryan byla odhodlaná na tuto túru vyrazit, tak se její matka rozhodla, že ji na výlet bude doprovázet a bude ji nosit ve speciálním batohu. Jeden učitel měl pro ni ale úplně jiný návrh.

Učitel jménem Jim Freeman, který Ryan ani neučí, se nabídl, že ji ponese. Nebude to pro něj totiž tak namáhavé, jako pro matku Ryan. Dívce tak splnil její největší přání. Samozřejmě že byla mamince vděčná, že by jí dovolila jet na tento výlet, ale na druhou stranu tam chtěla být se spolužačkami sama a především bez matky.

Byla to pro něj příjemná posilovna

Freeman řekl, že byl rád, že tuto fyzickou aktivitu přijal. Nosil dívku ze čtvrté třídy v neskutečném horku přibližně jednu hodinu. Jelikož je to velký fanoušek cvičení a posilovny, bral to jako trénink. Matka Ryan řekla, že obvykle tyto věci dělá ona sama, i když je to pro ni opravdu náročné. Je to přece její maminka a ty takové věci dělají.

Tentokrát ale byla učiteli opravdu velice vděčná, protože věděla, že by celou třídu tak akorát zdržovala. Maminka Ryan pak zveřejnila na Facebooku fotografie, na nichž učitel nese její dceru, a tento příběh se během krátké chvíle stal virálním. Ryan se na výletě také skvěle bavila a řekla, že ostatní děti jí záviděly, protože musely jít po svých, zatímco ona se nesla. Na tento výlet bude vzpomínat do konce života.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]