Školnice nezažila za celých 77 let vlastní oslavu narozenin. Když se o tom studenti a pedagogové dozvěděli, rozhodli se to okamžitě změnit

Fotografie: Pixabay

Žena ve svých 77 letech pracuje jako školnice na základní škole. Je zbožňována jak pedagogy, tak studenty. Když se dozvěděli o jejím těžkém dětství, rozhodli se ji překvapit nádherným gestem.

Frances Buzzard je 77letá žena, která svědomitě plní všechny své povinnosti školnice na základní škole Belle v Západní Virginii. Každý den se v práci ukáže s úsměvem na tváři a všichni zaměstnanci i studenti ji doslova milují. Nikdo neměl tušení, že vyrůstala ve výrazně jiných podmínkách, než jaké jsou běžné pro dnešní moderní děti. Když však zjistili, že Frances pochází z velice chudých poměrů, uspořádali pro ni něco speciálního.

Za každou tváří je příběh

Frances svou práci miluje. Je neustále mezi lidmi, a to jak mezi svými vrstevníky, tak i výrazně mladšími. Nechce sedět doma u knihy nebo televize, chce být neustále potřebná, užitečná a také touží po lidské společnosti. Mít si s kým popovídat. Je neustále plná radosti a optimismu, nikdy nezapomene žádného ze studentů nebo pedagogů pozdravit s úsměvem.

Proto by nikoho ani nenapadlo, že Francesin život nebyl vždy tak růžový a veselý. Žena vyrostla v chudobě, a to tak veliké, že v její rodině nikdy nebyl dostatek peněz na Vánoce nebo oslavu narozenin. Z Francesina vyprávění nakonec bylo zřejmé, že 77letá žena nikdy neoslavila žádné ze svých narozenin. A přesně to se zaměstnanci školy rozhodli změnit.

Fotografie: Freepik

Z reproduktoru se začalo ozývat Francesino jméno

Pedagogové se za pomoci studentů rozhodli pro Frances uspořádat oslavu narozenin. Když milá školnice uslyšela z reproduktoru své jméno, netušila, co se děje. Nicméně se vydala do jídelny, jak byla vyzvána skrze hlášení. Mezitím se místnost zaplnila různými narozeninovými pochoutkami a sešlo se zde na 200 zaměstnanců a studentů školy, aby mohli Frances popřát.

Frances si myslela, že byla povolána k nějakému úkolu, ale po otevření dveří do jídelny nevěřila svým vlastním očím. Všichni zajásali a vrhli se na svou nejoblíbenější školnici, aby ji zaplavili gratulacemi a předali dary. Připravili k této příležitosti také krátký film, kde byla zachycena Frances na různých školních akcích, kterých se za dobu svého působení na škole zúčastnila.

Fotografie: Pixabay

Diadém se šerpou jako pro královnu

Frances byla hlavní hvězdou dne. Bylo s ní zacházeno jako s královnou. Dostala na hlavu diadém a přes rameno šerpu. Byl to pro Frances ten nejlepší dárek, jaký kdy dostala. Jako malé dítě dostávala dárky v podobě ovoce nebo ořechů. Nic takového jako dnes si její rodina nemohla dovolit. Vzpomínku na tuto chvíli si uchová už navěky. Od školy to bylo nádherné gesto.

Zdroj: Wszystko-o-wszystkim

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]