Dívce ve škole řekli, že je nevhodně oblečená. Reakce jejího otce je k nezaplacení a dobyla celý internet

Fotografie: Depositphotos

Všechny školy většinou dávají velký důraz na to, aby studenti byli řádně a slušně oblečení. A stejně tak tomu bylo i v této škole.

Ve všech školách jsou studenti povinni chodit slušně oblečení, v některých dokonce mají přikázáno nosit uniformy. Ne všichni ale mají stejnou představu o tom, co to znamená, chodit slušně oblékaný. A Tony Alarcon si byl jistý, že jeho dcera chodí normálně oblečená, dokud mu nedošla stížnost ze školy, že oblečení, které měla na sobě, je opravdu nevhodné. Co tatínek udělal?

Stížnost ze školy

Tony Alarcon si nikdy ani nepomyslel, že by mu mohl zavolat ředitel z Fisher Middle School v Los Gatos v Kalifornii a stěžovat si na jeho dceru. Třináctiletá Demetra byla podle něj a ostatních učitelů nevhodně oblečená a tak byl její otec požádán o to, aby do školy přišel a donesl náhradní kousky oblečení, které budou vyhovovat školnímu prostředí.

Fotografie: Unsplash

Dcera byla nevhodně oblečená

Podle školních dozorců byly totiž věci, které měla Demetra na sobě, příliš krátké a rozptylovaly pozornost všech chlapců ve škole. A tak Tony vzal první tílko a kraťasy, které doma uviděl a přivezl jí to do školy. Ale i to přišlo učitelům značně nevhodné, protože slečně vykukovaly ramínka od její podprsenky.

To bylo na Tonyho příliš a učitelům rázně řekl, že je příliš velké horko na to, aby se jeho dcera musela potit v legínách a dlouhém triku.

Fotografie: Pexels

Dal svůj příběh na sociální sítě

Tony se rozhodl, že tento nepříjemný incident napíše na sociální sítě. A rychle pochopil, že případ jeho dcera není jediný. I jiní rodiče středoškoláků si stěžovali, že dress code Fisher Middle School je příliš omezující a až moc zaměřený na dívky. Vlastně to může vypadat, že se jedná o diskriminaci mladých dívek.

Fotografie: Unsplash

V této škole totiž nebylo možné, aby dívky nosily tílka nebo kraťasy. Ideální by bylo, aby po celý rok nosily dlouhé rifle nebo legíny a nějaké košile. Kvůli tomu mají ale dívky už od mala pocit, že jsou vnímány jako sexuální symboly a to opravdu nejsou. Jsou to totiž jen děti. Od té chvíle se diskutuje o tom, že rodiče mohou mít hlavní slovo v tom, co si jejich děti vezmou na sebe.

Zdroj: YouTube / KPIX CBS SF Bay Area

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]