Během školního srazu se předháněli, kdo to má v životě těžší. Učitel jim nalil kávu a dal jim životní lekci

Fotografie: Tomwsulcer / Public domain

Naučit někoho dalšího něco nového je někdy velmi složité. Mnohé zkušenosti s tím mají právě učitelé, kteří často dlouho přemýšlí nad tím, jak své studenty zaujmout.

Někteří profesoři se ale dokáží do naší paměti zapsat natolik, že se i po letech rozhodneme je navštívit. Skupina mladých studentů takto svého oblíbeného profesora navštívila, netušili, že i několik let po škole od něho dostanou lekci. Ta byla nejen vzdělávací a výchovná, ale hlavně velmi cenná a mnohým z nich otevřela oči.

Úspěšní obchodníci navštívili profesora

Návštěva, která zpočátku vypadala jako velmi milé gesto, se velmi rychle zvrhla v předhánění se, kdo má náročnější život. Profesor si nemohl nevšimnout, že jeho studenti si jen a pouze stěžují. Nejen na únavu, ale také na velký stres v práci a fyzické i psychické vyčerpání. Chvíli to dokonce vypadalo, že se mezi sebou předhánějí v tom, kdo z nich to má těžší.

Profesor jim nejprve trpělivě naslouchal, po chvíli to ale nevydržel a odešel do vedlejší místnosti. V kuchyni jim uvařil velkou konvici kávy, kterou jim následně naservíroval. Na tom by na první pohled nebylo nic zvláštního, on se ale rozhodl, že jim i několik let po škole udělí cennou lekci, která jim pomůže do života. Kolem konvice s kávou bylo několik hrnečků, každý z nich byl ale jiný.

Aniž to tušili, při výběru činili důležitou volbu

Každý z hrnků, který byl na tácu umístěn, byl zcela jiný. A to nejen svým zdobením, ale hlavně materiálem, který byl použit na jejich výrobu. Našly se zde hrnky vyrobené z keramiky, porcelánu, plastu, skla, papíru, ale i křišťálu. Některé z nich působily hned na první pohled velmi draze, u jiných bylo zase zcela zřejmé, že žádnou velkou hodnotu nemají. Studenti si postupně jednotlivé hrnky rozebrali, aniž by tušili, že dostávají od svého oblíbeného profesora životní lekci.

97letá žena z Guinessovy knihy rekordů je inspirací pro celý svět díky svému umění v tělocvičně

Studenti ve škole před tabulí
Fotografie: Pexels

Profesor si nemohl nevšimnout, že jako první ze stolu zmizely hrnky, které vypadaly draze. Ty z levných materiálů, nebo dokonce poškozené a rozbité, na stole zůstaly jako poslední. A tak začal mluvit. Všichni jste potřebovali kávu, sáhnete ale po nejhezčím šálku, který chuti nepřispívá. Chcete pro sebe to nejlepší a to je hlavní důvod Vašeho stresu. Vzhled hrnečku neovlivní kávu uvnitř a to samé platí o životě. Když se až moc soustředíme na hrneček, může nám utéct samotná chuť kávy.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]