Video: Ředitel věnoval barvoslepému žákovi brýle, které mu umožnily poprvé vidět barvy. Neovládl emoce

Fotografie: Larsipsheger / Creative Commons / Attribution 3.0

Mnoho lidí si neuvědomuje, jaké mají štěstí, když vidí barevně. Tento barvoslepý chlapec nikdy neviděl žádnou barvu a moc by si to přál. Ředitel školy proto vymyslel překvapení.

Pokud nějaký člověk nosí brýle, většinou je to kvůli tomu, že špatně vidí na dálku nebo na blízko. Existuje ale velké množství očních vad, které nemusí mít pouze starší lidé, ale i ti mladší, nebo dokonce děti. Tento chlapec je od narození barvoslepý, a proto si moc přál někdy ve svém životě spatřit barvy. Ředitel v jeho škole se o jeho přání dozvěděl a pokusil se mu ho splnit.

Lidé si neváží svého zdraví

Existuje opravdu velké množství lidí, kteří jsou nějak nemocní a každý den si musí vzít léky nebo podstupovat jinou léčbu, bez níž by nepřežili. Právě tito lidé si nejvíce uvědomují, jaké mají štěstí ti, kteří jsou zdraví nebo mají jen onemocnění, jež není nějak vážné a nekomplikuje jim každodenní život.

Převážně zdraví lidé si ničí své zdraví například tím, že kouří nebo často pijí alkohol. Tyto činnosti je totiž nijak nebolí a následky jejich chování se na jejich zdraví mohou projevit až za několik let. To už ale bude pozdě na nápravu, jelikož některé jejich orgány mohou být nenávratně poškozené. Většina lidí si proto uvědomuje, jak je zdraví důležité, až v momentě, kdy jim není dobře.

Chlapec nikdy neviděl barvy

Mezi časté oční vady patří i barvoslepost, kterou trpěl i mladý chlapec jménem Jonathan. Měl však v životě jedno velké přání – a to že chce někdy vidět barvy. O jeho přání se doslechl ředitel školy, již Jonathan navštěvoval, a rozhodl se, že ho Jonathanovi splní. On sám totiž také trpí barvoslepostí, ale v průběhu několika let vymyslel něco, díky čemu barvy může vidět.

Ředitel se tedy spojil s Jonathanovou rodinou a ti řekli, že se k plánu, který ředitel vymyslel, přidají. Třídní učitel jednoho dne začal výuku tím, že se budou učit o očích a o očních vadách. Po chvilce přišel do třídy Jonathanův bratr, jeho rodina a také ředitel. Jonathan moc nechápal, co se děje, ale ředitel k němu přišel, podal mu brýle a řekl, že jsou jeho.

Jonathan si nasadil brýle a byl v šoku

Jonathan si přebral od ředitele brýle a nasadil si je místo těch, které měl doposud na sobě. Ihned pochopil, o co se jedná. Brýle, jež mu totiž ředitel podal, byly speciálně upravené tak, že díky nim mohl Jonathan vidět barvy. Po chvilce Jonathan neovládl emoce a rozplakal se štěstím. Ředitel byl rád, že se mu povedlo Jonathanovi splnit přání, a přišel chlapce obejmout, protože chápal jeho radost, že vidí barvy, jelikož si to samé zažil také.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*