Mladý pár začal ve frontě u pokladny hnusně pomlouvat nebohou matku s 5 dětmi. Jiná žena to nevydržela a rozhodla se jednat

Fotografie: Depositphotos

Některým lidem nepřijde vůbec nevhodné, když se začnou bavit o někom cizím, i přes to, že dotyčný stojí jen několik metrů od nich. Podobné situace jsou však velmi nepříjemné i pro jiné lidi.

Možná jste se v životě již setkali s tím, že o vás někdo říkal něco nevhodného, i když to nebyla vůbec pravda. Ve společnosti se s podobnými situacemi můžete potýkat každým dnem, protože lidé mluví neustále. Lidská fantazie bývá ohledně pomluv a ponižování velká a někteří se touto činností velmi baví. Občas si ale vyberou místa a momenty, při nichž to není vůbec vhodné. Jako příklad lze uvést příběh, v němž bohatý pár začal u pokladny pomlouvat matku s dětmi.

Žena stála ve frontě u pokladny

S příběhem se podělila žena jménem Linda, která stála ve frontě u pokladny. Před ní stála matka, která vypadala, že nemá moc peněz, a u sebe měla 5 dětí. Za ní čekal ve frontě pár, jenž měl na sobě velmi luxusní oblečení a vše měl krásně sladěné. Po chvilce se však tento pár začal nevhodně bavit a Linda všechno slyšela.

Fotografie: Depositphotos

Bohatě oblečený pár začal pomlouvat

Milenecký pár, který se za ní nacházel, se začal vcelku hlasitě a nevhodně bavit o mamince, jež se chystala zaplatit u samoobslužné pokladny. Jejich konverzace začala uvažováním o tom, s kolika tatínky asi musela maminka žít, když má tolik dětí, a navíc se jí všechny nepodobají. Této skutečnosti by si Linda ani nevšimla, ale když se o tom tento pár bavil, všimla si, že dvě děti mají stejnou barvu vlasů jako maminka a jsou jí podobné. Ostatní se jí ale příliš nepodobaly.

Fotografie: Freepik

Urážky se začaly zhoršovat

Konverzace tohoto bohatého páru pokračovala a nyní začali uvažovat nahlas o tom, kolik tatínků asi musela mít, když má nyní tolik dětí a musí je živit. Dle jejich názoru je jejich maminka ani neuměla pořádně obléknout a mysleli si, že za malou chvíli vytáhne potravinové poukázky, které musí platit oni, aby podobné lidi uživili. Linda po chvilce zaznamenala, že maminka začala oddělovat levné jídlo od oblečení, a bylo na ní vidět, že netuší, jak má dokončit nákup na samoobslužné pokladně.

Linda se rozhodla pomoct

Jakmile Linda viděla, že matka začíná být hodně zoufalá, šla jí ihned pomoct. Při té příležitosti se jí zeptala, zda adoptovala děti, že ona sama jich má doma 9. Maminka od 5 dětí jí sdělila, že je pěstounka a 3 děti přijely teprve před 3 dny, ale ještě nestihly přijít peníze na oblečení, které bylo potřeba pořídit nové.

Jídlo sice dostala, ale oblečení ne. Neměla žádné zkušenosti se samoobslužnými pokladnami ani s lístky, kterými chtěla zaplatit. Měla 2 vlastní děti a 3 v pěstounské péči teprve 3 dny. Všechno to pro ni bylo nové. Linda ji uklidnila a pomohla jí vše zaplatit. Maminka pak děti hned za pokladnou oblékla do nových kabátů.

Pěstounky se před bohatým párem zastala

Protože Lindu velice naštvalo, jak se bohatý pár zachoval, neodpustila si k těmto lidem pár poznámek. Přišla za nimi a dalo by se říct, že páru vynadala. Důrazným tónem jim sdělila, že se jedná o matku, která již sama měla 2 vlastní děti, ale 3 další si vzala do péče, aby dala domov dalším dětem.

Fotografie: Pexels

Dále jim řekla, že není příliš snadné uživit tolik potomků, a lidí, jako byla tato pěstounka, je velmi málo. Nakonec jim sdělila, že i kdyby každé dítě mělo jiného tatínka, ani jedno z nich by si nezasloužilo, aby mělo hlad nebo mu byla zima.

Zdroj: LoveThisPic

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]