Zkušený pracovník letiště varuje před zásadní chybou, kterou dělá 9 z 10 lidí. Takto se ztrácí zavazadla

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chystáte na dovolenou a chcete se vyhnout nepříjemné situaci, jako je ztráta vašeho zavazadla, rozhodně se vyhněte jednomu z častých zvyků všech cestovatelů.

Nejlepší období v roce je tady – dovolené. Léto je obvykle dobou, kdy si lidé chtějí odpočinout od práce a odlétají do zahraničních destinací poznat další kus světa. To ovšem zahrnuje důkladnou přípravu, především sbalení všech potřebných věcí do jednoho velkého kufru, jejž mají lidé ve zvyku si označit, aby jej v množství ostatních poznali. Nejčastěji stuhou. Jenže pracovník letiště radí, abyste si tento zvyk odpustili.

Proč byste si na kufr neměli dávat stuhu

Stuha, mašle, cedulka s osobními údaji, cokoli, co byste chtěli použít jako prvek, který odliší váš kufr od ostatních – nedělejte to. Přestože je to drobnost, může způsobit komplikace při průchodu bezpečnostní kontrolou, jak píše server NetMums. Zavazadla s těmito předměty upevněnými na držadlech nebo jezdci od zipu nemusí projít procesem skenování a může se stát, že budou odeslána k ruční kontrole.

Tím pádem může váš kufr zmeškat let a vy na něj budete na druhém konci světa marně čekat. Dokonce jste-li zkušeným cestovatelem, který tráví čas na letišti několikrát do roka, i staré nálepky na zavazadlech z předchozích cest mohou způsobit problémy, vždy je odstraňte, jak radí web IFLScience.

Letadlo s cestujícími z Prahy muselo nouzově přistát během scénáře, který připomínal hororový film

Co dalšího byste měli na letišti vědět

Pracovník letiště z Dublinu však uvedl, že to není vše, na co byste si měli na letišti dávat pozor. Také doporučil umístit kolečka od kufru nahoru, aby nedošlo k poškození. Především se držte pravidel daného letiště. Nesnažte se nic obcházet, vždy se vám to vymstí. Všechna zařízení, která mají zkontrolovat vaše zavazadla, jsou nastavená tak, aby jim nic neuniklo.

kontrola zavazadel
Fotografie: Freepik

Porušení pravidel vás jen zdrží od vysněné dovolené, nebo hůř, možná ani neodletíte. Držte se současných přísných nařízení pro tekutiny a notebooky v příručních zavazadlech. Cílem je vyhnout se případným zpožděním a zmatkům a zajistit hladký pohyb cestujících bezpečnostními opatřeními. Pomoci při cestování by vám mohl i tento trik, o němž jsme psali na SvětěKreativity. Jak se zabalit, abyste ušetřili za zavazadlo navíc?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*