Letadlo s cestujícími z Prahy muselo nouzově přistát během scénáře, který připomínal hororový film

Fotografie: Karelj / Public domain

Letadlo mířící z Prahy na Džerbu mělo během letu komplikace. Pilot zavelel k nouzovému přistání poté, co z jednoho z motorů začal unikat olej.

Léto začíná a mnoho lidí už se vydává na vytouženou dovolenou. Cestujícím letadla, které je mělo dopravit z Prahy na tuniskou Džerbu, však nastaly komplikace hned na začátku dovolené. Jak informovala CNNPrimaNews, jeden z motorů totiž signalizoval únik oleje a pilot se rozhodl k neplánovanému přistání. 161 cestujících se tak ocitlo na letišti v Římě.

Z jednoho motoru unikal olej

Cestující, kteří letěli z Prahy na tuniský ostrov Džerba, potkala nečekaná komplikace. Letadlo Boeing 737-800 společnosti Smartwings muselo nouzově přistát v italském Římě. Pilotům totiž signalizace hlásila únik oleje z jednoho z motorů. V tu chvíli bylo na palubě 161 klientů a šest členů posádky.

„Motor byl z preventivních důvodů a v souladu s bezpečnostními a provozními předpisy posádkou vypnut a letadlo bezpečně přistálo,“ uvedla pro TN mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Cestující museli počkat na přistavení náhradního letadla. Na letišti v Římě tak neplánovaně strávili přibližně pět hodin. Letecká společnost jim po dobu čekání zajistila občerstvení.

Poklidný let se proměnil ve skutečnou noční můru. Letadlo s českými turisty muselo nouzově přistát

Na Džerbu je dopravilo náhradní letadlo

Mluvčí také uvedla, že v takových situacích je bezpečnost cestujících a posádky prioritou. Bylo postupováno přesně podle bezpečnostních předpisů, na které je posádka cvičena a dobře připravena. Letoun se všemi cestujícími tak bez potíží a bezpečně přistál na nejbližším letišti, což bylo právě to v Římě.

Žena čeká na letišti
Fotografie: Freepik

Po sedmé hodině večer pak vzlétlo s cestujícími náhradní letadlo, které je dopravilo na tuniskou Džerbu s několikahodinovým zpožděním. Ačkoliv se jednalo o komplikace na začátku dovolené, naštěstí se nikomu nic nestalo. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném letadle, které muselo nouzově přistát kvůli zápachu psí hromádky.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*