Matka pošle 7letého syna s autismem samotného letadlem. Pak dostane tuto zprávu od úplně cizího muže

muž v letadle

Tento příběh vás přesvědčí, že se kolem nás pohybuje mnoho milých a laskavých lidí, kteří poskytnou pomoc i cizím lidem. Jako tento muž v letadle.

Její sedmiletý syn je autista a s jeho tatínkem jsou rozvedení. Aby ho mohl navštěvovat, musí za ním letadlem. Přesto, že stejnou cestu absolvoval již několikrát, tentokrát to bylo poprvé, co letěl úplně sám. Maminka tušila, vzhledem k jeho diagnóze, že by během letu mohli nastat nějaké komplikace a tak se pro tento případ raději pojistila.

Napsala mu do letadla dopis

Malý Landon se už nemohl dočkat, až zase uvidí svého tatínka a oblíbeného bratrance. Maminka však tentokrát nemohla cestovat s ním a hlavně jej chtěla naučit, aby to zvládl sám. V budoucnu bude totiž za svým otcem takto cestovat často. Před cestou však měla obavy. Věděla, že Landon si určitě začne povídat s člověkem, vedle kterého bude sedět a bude se ho ptát: „Kdy už tam budem?“

Proto mu sebou do letadla dala dopis a řekla mu, ať jej dá tomu, vedle koho bude sedět. V dopise vysvětlila, že její syn je autista a během letu bude nejspíš nervózní. Také neznámého člověka upozornila na to, že se jej nejspíš bude často ptát, kdy už letadlo přistane. Na závěr neznámého požádala: „Prosím, pomozte mu cítit se bezpečně a pohodlně.“ K dopisu ještě přiložila 500 Kč jako odměnu za laskavost.

Užili jsme si hodně legrace

Cesta letadlem proběhla bez problémů a když se Landon s maminkou opět viděl, předal jí dopis od muže, se kterým v letadle seděl. Jmenoval se Ben a Alexe popsal, jak jejich společný let probíhal: „Alexo, jmenuji se Ben. Byl jsem Landonovým pomocníkem v letadle do Portlandu. Mnohokrát se ptal, jestli se tam brzy dostaneme, ale byl to super kamarád na cesty.

vzkaz s fotkou

Užili jsme si spoustu legrace a odehráli jsme pár kol „kámen, nůžky, papír“. Je to úžasný kluk a ty jsi šťastná máma. Díky za peníze, ale nebylo to nutné. Daroval jsem je Landonově společnosti na podporu lidí s autismem. Hezký den. Ben.“ Alexa byla velmi mile překvapená. Doufala, že se někdo jejího syna ujme, ale tohle opravdu nečekala.

Alex poslala Benovi děkovný vzkaz

Neváhala a s celým příběhem se svěřila na svém facebookovém účtu: „Jsem tak vděčná za tohoto člověka a za to, že na světě stále existují laskaví lidé, kteří dělají změnu, děkuji Bene.“ Není se co divit, že její příspěvek se rychle šířil. Benovo milé a laskavé jednání i ochotu nezištně pomoci, ocenilo mnoho komentujících.

startující letadlo

Diagnóza autismu je v poslední době u dětí na vzestupu a stále probíhají výzkumy, co přesně se v těle děje. Lidé s autismem totiž mají zkreslené smyslové vnímání a na svět kolem sebe se nedívají jako ostatní lidé. Často se baví opakováním rituálních činností, jako v případě Landona, který se opakovaně ptal, kdy už dorazí do cíle. Tato nemoc je však rozmanitá a může být různě závažná. Zatímco někteří autisté dokáží žít samostatný život, bez větších problémů, jiní vyžadují celoživotní asistenci.