Poklidný let se proměnil ve skutečnou noční můru. Letadlo s českými turisty muselo nouzově přistát

Fotografie: Depositphotos

Letadlo převážející především české turisty z Hurghady do Prahy muselo nouzově přistát v Řecku. Jedna z cestujících potřebovala rychlou pomoc zdravotníků.

Poklidný let z egyptské Hurghady se proměnil v záchranu života, jak informoval web TN. Letadlo s českými turisty, kteří se vraceli z přímořského letoviska do Prahy, muselo nouzově přistát. Důvodem byla zdravotní indispozice jedné z cestujících, jež si vyžadovala rychlý zásah zdravotníků. Letadlo společnosti Smartwings tak přistálo na řeckém Rhodosu. Do Prahy nakonec dorazilo s více než dvouhodinovým zpožděním.

Ženě se udělalo na palubě zle

Turisté cestující letadlem společnosti Smartwings z egyptské Hurghady do Prahy rozhodně nečekali, jak se jejich let zkomplikuje. Kvůli zdravotní indispozici jedné z cestujících, nařídil pilot nouzové přistání. Starší ženu si do péče převzali připravení zdravotníci na řeckém ostrově Rhodos. Let však nabral více než dvouhodinové zpoždění.

„Byla úplně bílá. Nejdřív zahlásila letuška, zda je na palubě doktor, paní doktorka se ohlásila, ale asi nebyla schopná jí pomoci na palubě,“ popsala situaci Blesku česká věštkyně Ariana Argoni, která letadlem rovněž cestovala. Ženin stav si vyžadoval rychlou pomoc. V tu chvíli se letadlo pohybovalo nad Středozemním mořem a volba vhodného letiště tak padla právě na Rhodos.

Lékaři takové pouto na sklonku života nikdy neviděli. Šlo o důkaz nejhlubší lásky i po 67 letech manželství

Cestující zachovali klid a řídili se pokyny

„Letadlo bylo odkloněno na Rhodos kvůli náhlým zdravotním komplikacím jedné z cestujících. Ta byla předána do péče zdravotníků a let pokračoval do Prahy,“ řekla pro TN mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Žena, již postihla zdravotní indispozice, tak zůstala v péči řeckých zdravotníků a o jejím stavu nejsou bližší informace.

letadlo
Fotografie: Freepik

Podle paní Argoni však cestující v letadle nijak neprotestovali a všichni se řídili pokyny kapitána. „Byli k nám milí. Lidi na palubě neremcali, v klidu jsme čekali, kapitán nám to potom vše shrnul a omluvil se za komplikace. Lidi mu zatleskali a letěli jsme,“ uzavřela celou neočekávanou událost.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*