„Mysleli jsme, že tam umřeme.“ Pasažéři popsali běžný let, který se proměnil ve skutečné peklo

Fotografie: Depositphotos

Zlomeniny, úrazy hlavy i obličeje, tak dopadl poklidný let z Madridu do Montevidea. Silné turbulence vymrštily cestující do stropu. Letadlo muselo nouzově přistát.

Téměř čtyřicítka lidí utrpěla různě vážná zranění, když se letadlo během turbulencí propadlo o 400 metrů. Nepřipoutaní pasažéři byli vymrštěni do stropu. Záběry z paluby, které pořídili cestující, ukazují i poničený interiér letadla. Jak uvádí Deník, letadlo, jež na pravidelné lince UX045 mířilo ze Španělska do Uruguaye, muselo nouzově přistát v Brazílii.

Nepřipoutaní lidé vyletěli ke stropu

Více než třicet cestujících se zranilo během silných turbulencí, které zasáhly letadlo společnosti Air Europa směřující ze španělského Madridu do uruguayského Montevidea. Pasažéři Boeingu 787-9 Dreamliner popsali, že se nejprve asi 20 minut potýkali se slabšími turbulencemi a pak se letadlo bez varování propadlo o 400 m. Nepřipoutaní pasažéři tak byli vymrštění ze svých sedadel ke stropu.

„Byli tam lidé na podlaze, křičící lidé, lidé, kteří se cítili špatně, někteří krváceli… Poněkud chaotický obraz. Jak si dokážete představit, nervy v tu chvíli začnou hrát, když si uvědomíte, co se stalo, protože v tu chvíli si vlastně nevšimnete ničeho, jen pohybů a šílenství,“ popsal jeden z cestujících dramatickou situaci pro CNN. „Mysleli jsme, že tam umřeme, ale díky bohu se to nestalo,“ řekl další z pasažérů.

Cestující v letadle byli doslova v pasti. Posádka je z hotového pekla nenechala ani odejít

V Brazílii na ně čekali zdravotníci

Letadlo poté muselo nouzově přistát v Brazílii na letišti Natal, kde již na zraněné pasažéry čekali zdravotníci. Lidé utrpěli především zranění hlavy, krku a obličeje, ale někteří utrpěli také zlomeniny rukou nebo nohou. Záběry z paluby letadla mluví za vše. Na některých místech zůstaly rozbité stropní panely letadla. Jednomu z pasažérů dokonce museli pomáhat slézt ze zavazadlového prostoru, kde po propadu letadla uvízl.

Společnost Air Europa vypravila ještě v ten den náhradní letadlo, které přepravilo cestující z Brazílie do Montevidea. Někteří lidé však museli zůstat v péči brazilských zdravotníků. Letecká společnost se všem pasažérům omluvila. V poslední době se ozývá kritika na letadla Boeing, protože se nejedná o jediný případ v krátké době. Na SvětěKreativity už jsme psali o květnovém letu z Londýna do Singapuru. Silné turbulence zabily jednoho člověka, 20 lidí utrpělo vážná zranění.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*