Cestující v letadle byli doslova v pasti. Posádka je z hotového pekla nenechala ani odejít

Fotografie: AlasdairW / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Drama na palubě letadla trvalo celou hodinu. Lidé kolabovali poté, co selhala klimatizace. Posádka jim nenabídla pití a neumožnila jim z rozpáleného letadla odejít.

Téměř 200 lidí bylo na palubě letadla, které mělo právě startovat z Antalye do Münsteru. Místo odletu se však kabina proměnila v horkou past. Podle deníku Fakt selhala klimatizace a lidé tak byli vystaveni teplotám přes 50 °C. Posádka s cestujícími téměř nekomunikovala a mezi lidmi začala narůstat panika. Obzvlášť malé děti celou situaci těžce snášely a rodiče měli strach, že v nesnesitelném vedru brzy zkolabují.

Z přehřátého letadla cestující nepustili

Drama na palubě letadla se odehrálo 6. června. Let z turecké Antalye do německého Münsteru měl poruchu na klimatizaci a 189 pasažérů čekajících na vzlet letadla čelilo nesnesitelnému vedru na palubě. Z větší části se jednalo o německé turisty, kteří se vraceli z dovolené. Na palubě tak bylo i mnoho dětí, jež celou situaci zvládaly nejhůře.

Videa z paluby letadla zachycují přehřáté cestující, děti s červenými tvářemi, které se jejich rodiče snaží ovívat vším, co mají po ruce. Ale nic nepomáhá. V samotné Antalyi bylo ještě v osm večer přes 40 °C a teploty na palubě vystoupaly až na 52 °C. Posádka s cestujícími téměř nekomunikovala. Asi po půl hodině čekání bylo cestujícím oznámeno, že řeší technickou závadu, a dál se opět nic nedělo.

Letadlo s cestujícími z Prahy muselo nouzově přistát během scénáře, který připomínal hororový film

Panika rostla a lidé se bez ptaní vrhli na vodu, kterou našli

Lidem nebyla nabídnuta ani voda a někteří už začali pomalu kolabovat. „V určitém okamžiku se někdo vyděsil a zakřičel: Tady, lidi, můžete si pomoct sami, tady je pití,“ řekl cestující Hüseyin Cakir podle deníku FrankfurterRundschau. Lidé se alespoň dostali k troše vody, ale stále nemohli z letadla vystoupit. Jak čas ubíhal, začala mezi lidmi narůstat panika. Obzvlášť maminky s malými dětmi už nevěděly, co si počít, a měly strach, že děti zkolabují. Po hodině úmorného vedra bylo konečně rozhodnuto, že mohou letadlo opustit.

Všichni se tak mohli přesunout do klimatizované haly. Letadlo nakonec vzlétlo se čtyřhodinovým zpožděním. Letecká společnost ani nikdo jiný se k této situaci nevyjádřil a nevysvětlil, proč museli cestující čekat na palubě v takovém úmorném vedru. Na SvětěKreativity jsme informovali také o jiném nedávném incidentu, kdy letadlo s českými turisty muselo nouzově přistát.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*