Neocenitelnou roli prarodičů v životě a výchově vnoučat dokáží rodiče ocenit až s odstupem času

Fotografie: Freepik

Téměř všechny babičky si svou roli v rodině naplno užívají. Svá vnoučata rozmazlují a dávají jim mnoho láskyplných rad. Právě životní moudra těchto zkušených dam jsou neocenitelná. Kromě jiného umí babičky zpravidla i skvěle vařit, a tak je nepředčí žádný michelinský kuchař. Řada lidí s nostalgií vzpomíná na kulinářské dobroty svých babiček po mnoho let. Patříte mezi ně i vy?

Důležitost babičkovské role

Jsou dva okamžiky v životě ženy, které mají velký význam. První je ten, kdy se stává matkou a ten druhý, když je poctěna rolí babičky. Některé dámy těšící se dobrému zdraví, se dokonce dočkají toho, že jsou prababičkami.

Zkušenosti dávají zralým ženám možnost vyvarovat se výchovným chybám, které dělají rodiče jejich vnoučat, avšak je tu také jedna přidaná hodnota role prarodiče.

Fotografie: Freepik

Babičky a někdy i dědečkové rádi svá vnoučata rozmazlují a dopřávají jim nezapomenutelné chvíle. Rovněž svou vnučku a vnuka učí nejrůznějším dávno zapomenutým dovednostem a ručním pracím, pokud mají samozřejmě děti zájem.

Proč je u babiček tak dobře?

Možná se ptáte, jak je možné, že u většiny babiček je vnoučatům tak příjemně? Pravděpodobně za to může jakýsi nadhled těchto zkušených dam, které mají za sebou velký kus života (v některých případech ne příliš jednoduchého).

Ženy vyrůstající před desítkami let byly rovněž vychovávané v praktickém duchu. Musely umět dobře, vařit, šít, plést, zkrátka byly velice všestranné, proto dokážou vykouzlit rodinnou atmosféru kdykoliv za nimi přijdete na návštěvu.

Fotografie: Freepik

Moderní babičky jsou v kurzu

V postupující dobou se babičky mění. I když tyto dámy zestárnou, často si udržují šmrnc a jsou velice aktivní. Chodí na výlety, cestují a učí se novým věcem. Vzniká nám tedy nová generace moderních babiček, které budou s vnoučaty udržovat rády kamarádský vztah a nezkazí žádnou legraci. Ostatně takové jistě bývaly i babičky staročeské. Jsme přeci jen lidé.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]