Dojemný dopis od babičky novorozené vnučce vhání slzy do očí. V životě se může stát cokoliv, nejdůležitější je ale jedna věc

Fotografie: Depositphotos

Babička je v životě každého člověka důležitým členem. Není proto divu, že se některé babičky svým vnoučatům snaží předat co nejvíce informací.

Jedna taková se rozhodla svému prvorozenému vnoučeti napsat dopis, aby jeho život byl jednodušší. V životě se může stát cokoliv a čas je bohužel nezastavitelný, proto si i babička z našeho příběhu byla plně vědoma toho, že na světě nebude napořád. To, že si nyní může své malé vnouče užívat dosytosti neznamená, že tady pro něj bude i v dospělosti. A proto se rozhodla k tomuto řešení.

Fotografie: Pexels

Dopis je plný moder, ale i životních poselství

Hlavním poselstvím celého dopisu je vzkaz, aby se malá holčička ve svém životě nikdy nevzdávala. A to ať se stane cokoliv. Jako každá babička, i ona si přeje pouze to, aby její vnouče bylo šťastné a zdravé. A proto by ráda přenechala do života své vnučce pár rad, které se ona sama naučila. V počátku dopisu uznává, že podobný měla napsat své dceři, jenže byla mladá a nepřišlo jí to důležité. Proto jej alespoň takto píše generaci další.

Fotografie: Pexels

V celém dopise líčí i to, jak složitý život tenkrát měla, jak její muž neustále pracoval, aby ji mohl uživit a jak na vše byla sama. Píše to i z toho důvodu, aby si vnučka vážila toho, že má život o tolik snazší. Je také zapotřebí se v životě nebát. Uznává, že často své děti bránila před houpačkami, skluzavkami a koly. Je ale mnohem lepší spadnout a z chyby se poučit, než nemít šanci ji udělat. Jedině tak se něco naučíme.

Čerpá z vlastního života a zkušeností

Své vnučce vzkazuje i to, že by se nikdy neměla bát říkat svůj názor. Pokud se jí něco nelíbí, vždy by se měla ozvat a nenechávat si to pro sebe. Jedině tak bude šťastná.

Ostudou není ani to, když se člověk omlouvá. Naopak, uvědomit si, že jsme udělali chybu a umět se za ni druhým omluvit, to je hrdinství. Je dobré udržovat dobré vztahy se svým okolím tímto způsobem. Také by si nikdy neměla dělat hlavu ze špatných známek.

Fotografie: Freepik

Ty pouze poukazují na naše mezery a na nás je, abychom je zaplnili tím správným způsobem. Je to pouze motivace k další a lepší práci. Také by se nikdy neměla bát lásky. A to i přesto, že ne vždy je to jen příjemná zkušenost a zklamání může bolet. I to k životu patří a právě tím si musí každý z nás projít. Vzkazuje jí také, že by se neměla bát manželství, ale ani porodu. I přesto, že je to velmi bolestivá zkušenost, to, co následuje po něm, za to stojí.

Fotografie: Freepik

Pokud vztah nevyjde, rozvod není koncem života. Musí se naučit to brát tak, jak to je. A než něco držet i za cenu neštěstí, je mnohem lepším řešením hledat štěstí jinde. Život je totiž příliš krátký, i když se jí to tak zdát nemusí. Nikdy by se také neměla bát plakat nebo se dokonce za svoje slzy stydět. Strach není potřeba ani z nových věcí, i ty jsou v životě nutné, ale vždy by do všeho měla jít s rozvahou, a ne po hlavě.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]