Dcera přišla o matku: Druhý den dostala dopis od sester, které se o ni staraly. Když ho otevřela, nemohla přestat plakat

Fotografie: Depositphotos

Většina starých lidí dnes neumírá doma, jak to bylo zvykem za starých časů. Odcházejí často sami v nemocnicích a pečovatelských domech. Tento případ se však vymyká.

Většina lidí si z mnoha důvodů nemůže nechat starého rodiče v domácí péči. Často tito lidé potřebují i zdravotní dohled a nezřídka se tak stává, že zemřou sami v nemocnici, bez přítomnosti svých blízkých. Ti mohou později cítit velkou lítost a představovat si třeba vlastní maminku, která umírala bez přítomnosti někoho blízkého. Tato žena však dostala od sester dopis, jenž ji velmi uklidnil.

Když otevřela krabičku, nemohla přestat plakat

Byl to ten samý případ. Její maminka potřebovala zdravotní péči, a tak musela být v nemocnici. Bohužel se jí přitížilo a jedné noci zemřela. Smutná dcera už si mohla přijít jen vyzvednout maminčiny věci. Když je však doma všechny vybalila, narazila i na papírovou krabici, o které věděla, že její mamince rozhodně nepatří.

Když ji otevřela a prohlédla si její obsah, nemohla přestat plakat. Byla to upomínková krabice od zdravotních sester. Poslaly ženě dopis, který ji měl uklidnit ohledně posledních chvil, jež její maminka prožívala. Žena chtěla zůstat v anonymitě, ale zároveň chtěla ukázat i ostatním, s jak skvělým přístupem zdravotního personálu se potkala.

Vaše maminka nebyla sama, když umírala

Umístila tedy obsah dopisu na sociální sítě. Byl tohoto znění: „Sestřičky chtějí, abyste věděla, že vaše příbuzná nebyla sama, když zemřela. Sedly jsme si k ní a držely ji za ruku. Tato krabička obsahuje dřevěné srdce s otiskem jejího prstu a kolem něj je uvázán pramen vlasů jako mašle. Je nám líto vaší ztráty,“ Pod dopisem pak byly podpisy tří zdravotních sester, které o její maminku v posledních chvílích pečovaly.

Fotografie: Freepik

V krabici pak opravdu bylo dřevěné srdce s otiskem prstu její maminky a pramenem jejích vlasů. Nádherná památka, kterou si její dcera pečlivě uschová. Když zveřejnila krásný obsah této upomínkové krabičky, připojila k němu i komentář: Chtěla jsem jen ukázat ostatním, že mohou být ve stejné pozici a nezemřou sami. Máme starostlivé sestry, jež za nás dělají něco navíc.“ Nakonec dodala: „Nežádám odpovědi, chci jen říct, že tyto sestry jsou opravdu andělé v uniformách.“

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*