Po ultrazvuku lékař doporučil ukončit těhotenství. Žena se ale rozhodla jinak, což pro mnohé bylo těžko pochopitelné rozhodnutí

Fotografie: Getty Images

Těhotenství není vždy jednoduché a bezproblémové. Těhotná žena a její manžel již vychovali dvě děti, když se dozvěděli překvapivou zprávu, že rodina bude mít dalšího člena. Kate, matka dvou dětí, měla pod kontrolou většinu věcí souvisejících s těhotenstvím a byla v klidu, když šla do nemocnice na první ultrazvukové vyšetření, které je pro většinu žen okamžikem plného štěstí.

Na prvním velkém ultrazvuku se Kate ke svému překvapení dozvěděla, že nečeká jedno, ale hned dva nové životy. To ovšem nebyla jediná novinka. Bohužel se dvojčata vyvíjela špatně a doktor si rychle uvědomil, že něco není v pořádku. Bohužel i to se může stát. V takové chvíli má žena nárok se sama rozhodnout, jestli podstoupí potrat nebo to riskne a těhotenství dokončí.

Co se stalo?

Oba plody se oddělily až po 8 až 13 dnech, což znamenalo, že mezi dvojčaty byla jakási ochranná membrána. Lékař navíc viděl, že dvojčata jsou jednobarevná. To znamená, že sdílela jednu placentu a vnitřní plodový vak. Takové těhotenství představuje vážné riziko nejen pro děti, ale také matku. Lůno matky se pak jednoduše stane příliš stísněným.

Fotografie: Adobe Stock

Podle lékaře byla šance na přežití Kate menší než 50 procent. Lékař požádal Kate, aby o těhotenství nemluvila nahlas a nedržela se velké naděje.

Doporučil jí také, aby těhotenství proběhlo v tajnosti a aby nechala jít přírodu vlastní cestou. Kate se okamžitě zeptala na názor jiného lékaře. Žena byla odhodlaná těhotenství dokončit v pořádku a užít si nových členů rodiny.

Porod byl úspěšný

Po 28. týdnu byla hospitalizována a porod proběhl císařským řezem. Když lékaři uviděli pupeční šňůru, byli v šoku. Ukázalo se, že pupeční šňůry narozených dívek byly propleteny. Nikdo nemohl pochopit, jak to mohly dívky přežít.

Dvojčata měla podváhu, protože se narodila předčasně. Strávily čtyři týdny v inkubátoru, ale bylo jim umožněno vrátit se domů mnohem dříve než u jiných předčasně narozených dětí.

Fotografie: Freepik

Nyní je Harper a Kleo již 8 let, jsou krásné, zdravé a šťastné. Jejich příběh inspiroval mnoho dalších rodičů, kteří se ocitli v podobných situacích. Dívky jsou si blízké a jsou to nejlepší kamarádky, i když samozřejmě mají úplně jiné povahy. Je úžasné vidět, že dvojčata vyrostla a staly se z nich krásné dívky, i když se původně podle lékařů neměly ani narodit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]