Babička si sedne k pouličnímu pianu. Kolemjdoucím se rozzáří oči, když předvede fantastický výkon

Fotografie: Depositphotos

Na řadě veřejných míst se v posledních letech objevují piana, na která si mohou kolemjdoucí zahrát. K jednomu takovému si sedla i velmi stará žena a lidé se nestačili divit.

Mnoho lidí miluje hudbu a život bez ní si nedokáže představit. Hra na různé hudební nástroje je tak pro mnoho lidí oblíbenou kratochvílí. Dovést umění k profesionální dokonalosti se však podaří jen zlomku. Ovládnout dobře hudební nástroj totiž stojí mnoho času, píle a úsilí. Tato stará babička vypadá, že nejspíš u piana sedí celý život. Její pouliční vystoupení si nezadá s koncertem profesionálního pianisty.

Toto není paní, co si občas doma zabrnká

Miliony lidí už viděli toto video, na kterém je zachyceno jedno slunné odpoledne v ruské Kazani. Na ulici zde stojí piano a kolem něj je shromážděný dav přihlížejících, Všichni jsou zvědaví, co předvede tato sympatická stará dáma, která si za piano sedá. Už po prvních tónech je jasné, že se u piana nejspíš narodila. Její hbité cvičené prsty se rozběhnou po klaviatuře a všichni zůstanou v ohromení.

Maďarskou rhapsodii č. 2 od Franze Liszta má v malíčku. S rychlou, svižnou skladbou, která je náročná na udržení rytmu, si poradila bravurně. Ačkoliv si o klavír opřela svoji hůlku, její prsty evidentně žádnou artritidou ani ztuhlostí netrpí. Roky cviku a pravidelného tréninku jsou znát. Její milý úsměv, který má na tváří, prozrazuje, že si sama hru na piano opravdu užívá.

Lidé ji odmění mohutným potleskem

Lidé okolo ní sedí a ani nedutají. Přesto, že piano není ve stoprocentní kondici a pedál trošku vrže, i tak nesnižuje zážitek, který všichni posluchači z této skladby mají. Po doznění posledních tónů si babička vyslouží mohutný potlesk a výskot. Pak k ní přistoupí její stejně stará kamarádka, vezme ji podpaží a obě odcházejí pryč, aby stihly plánované pochůzky.

Když se video objevilo poprvé na internetu, všechny zajímalo, co je tato nesmírně talentovaná dáma zač. A tak už víme, že tato žena se jmenuje Eleonora Arkadevya Breslav. V ruské Kazani se narodila a vystudovala tu i hudební školu již v roce 1953. Většinu profesního života pak pracovala jako korepetitorka a tak už je jasné, že u klavíru skutečně seděla denně po celý život.

Korepetitor je hudebník, zpravidla klavírista, jehož hlavním úkolem je doprovázet ve hře hráče na jiný hudební nástroj nebo zpěváky. A dokonce tuto profesi vykonávala v jednom z největších a nejvlivnějších operních a baletních divadel světa, a to ve Velkém divadle v Moskvě. Podívejte se na úžasné vystoupení této staré dámy, která dokazuje, že i ve vysokém věku se stále můžete věnovat tomu, co milujete a stále se můžete zdokonalovat.

Zdroj: Armnews365

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*