Originální využití pro nevyžádanou poštu aneb vyrobte si z ní papírové brikety do kamen

Věděli jste, že nevyžádanou poštu můžete společně s dalšími papíry, které zabírají ve vaší domácnosti místo, proměnit na podpalovací papírové brikety? Vše, co k tomu potřebujete je mixér nebo vrtačku, kyblík nebo jiná nádoba, vodu a papír: staré dokumenty, použité papírové utěrky, letáčky, noviny, časopisy, papírová plata od vajec, papírové obaly od potravin a další.

Z důvodu, že některé letáčky obsahují barviva (chemikálie) je důležité používat tyto brikety pouze při topení, kde nejsou žádné problémy s komínem, rovněž je vhodné komín pravidelně kontrolovat a čistit. Tímto způsobem můžete zlikvidovat dokumenty, kde jsou citlivé údaje a vyhnete se skartaci nebo riziku krádeže identity. Navíc ušetříte za palivové dříví a přispějete ke zdravější planetě.

Jak na to?

  • Házejte papír do nějaké větší bedny, až ho budete mít větší množství

  • Připravte si kyblík či jinou větší nádobu a vložte do ní papír, větší kusy natrhejte na menší

  • Do kyblíku nalijte vodu a nechte papír rozmočit

  • Potom buď za pomocí vrtačky s kotoučem nebo ručního mixéru, rozmixujte papír s vodou na kaši

  • Tuto papírovou hmotu nalijte do jiné nádoby (kyblíku) s dírami, aby mohla odtékat přebytečná voda a něčím hodně těžkým stlačte. Aby se papír úplně slisoval a co nejvíce vody vyteklo

Pro představu vkládáme video. Ale můžete si vymyslet i jiný systém, tvar a velikost brikety. Lze to i s kuchyňským sítkem. Mimo to, brikety na podpal nejsou jedinou možností, jak s touto papírovou hmotou (kaší) naložit.

Video návod – postup na papírové brikety

Další tipy:

Z této papírové kaše můžete dělat různé odlitky. Misku, lustr, tácek, květináč. Pak už stačí pouze nabarvit.

Obrázky: healthyfoodhouse