Muž se domníval, že ho po plavání trápí voda v uchu. Lékaři však našli mnohem horší problém

Fotografie: Freepik

Muž z Nového Zélandu se domníval, že ho po plavání trápí voda v uchu. Když se situace nelepšila, rozhodl se navštívit specialistu. Ten zjistil, že se jedná o něco mnohem horšího.

Zane (Zdeněk) Wedding, žijící v Aucklandu na Novém Zélandu, občas míval po plavání problémy s ušima. Usadila se mu v nich voda a někdy snadno, jindy hůře, ji z nich dostával. Tentokrát zažíval stejné potíže, ovšem zbavoval se jich déle než dříve. Neustále měl pocit, že má něco v uchu, a jak se zdálo, voda to tentokrát nebyla. Nakonec se rozhodl navštívit lékaře.

Byl si jistý, že to je voda

Zane si byl sice zcela jistý, že v uchu má skutečně jen vodu, avšak lékaři jej rychle vyvedli z omylu. Nakonec byli překvapeni nejen oni, ale i Zane. Nejdříve nepochyboval o tom, že ho po plavání trápila v uších voda, zvláště v jednom. Jenže problém přetrvával tak dlouho, až se rozhodl navštívit odborníka. V uchu totiž tentokrát cítil zvláštní chvění, což byla novinka. Začal se tedy opravdu bát a nechtěl nic nechat náhodě. I když to, co mu lékaři z ucha vytáhli, rozhodně nečekal.

Fotografie: Freepik

Vysušit ucho fénem

Při první návštěvě lékaři Zanovi doporučili, aby užíval předepsaná antibiotika a vysušil si zvukovod fénem, což také udělal. Ale nic se nezměnilo, nepříjemné chvění, které už dohánělo Zana k šílenství, pořád přetrvávalo. Diagnóza se tedy ukázala jako chybná. Další návštěva lékaře jej neminula. Jiný odborník nakonec zjistil šílenou pravdu – Zanovi se v uchu usídlil šváb.

Po zákroku se Zane cítil mnohem hůř

Doktor mi ucho propíchl, předepsal antibiotika a poradil, abych si ucho sušil fénem, ale hned po zákroku jsem se cítil ještě hůř než předtím,“ prozradil Zane. Na jedno ucho dokonce ohluchl a vůbec nemohl spát. Objednal se proto k ušní specialistce, která mu ucho důkladně prohlédla. V tu chvíli téměř vyjekla překvapením.

Fotografie: Pixabay

Když se mi doktorka podívala do ucha, zhrozila se: ‚Proboha, myslím, že máte v uchu nějaký hmyz,’“ vypráví Zane. Za několik málo minut byl hmyz venku. Lékařka vytáhla mrtvého švába. Sama byla v šoku. Nikdy jsem nic takového neviděla. Četla jsem o tom, ale nikdy předtím jsem se s podobným případem nesetkala,“ řekla. Ačkoli se celý příběh zdá jako veliká záhada, Zane se zabývá péčí o stromy. Je arboristou a aktivistou, který protestuje proti kácení stromů. A v lese je přeci spousta hmyzu.

Zdroj: NZ Herald

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]