Mladý muž koupil pár nepoužívaných palet a vytvořil z nich unikátní postel za pár set korun. Podle jednoduchého postupu to zvládne každý

Fotografie: Freepik

Všechno, co budete na výrobu postele potřebovat, je několik jednoduchých dřevěných palet. Znamenitá postel může být vaše, i když si o sobě myslíte, že nejste příliš zruční.

Její výroba je totiž velmi jednouchá, a co je také důležité – je velmi levná. Jedná se tedy o postel, která se hodí mladým párům, studentům, i dalším lidem, kteří touží po něčem krásném, ale nechtějí za to platit více, než musí.

Nechte se inspirovat

Jeden muž vytvořil postel z palet – a její vzhled uchvátil spoustu ostatních lidí. Věříme, že se bude líbit i vám a necháte se inspirovat. Palety se v poslední době staly moderními součástmi interiéru – na co se hodí víc, než právě na postel? Tato postel sice nebude mít úložný prostor, avšak ušetříte za ni. Použijte čisté palety, které ještě nebyly použité k přepravě jakéhokoli zboží. V takovém případě byste si domů mohli zavléct různé parazity nebo nechtěné pachy.

Jak vyrobit postel z palet?

Připravte si palety. Podstavec postele se skládá ze čtyř palet, do kterých je nutné vyvrtat otvory. Do těchto otvorů následně vložíte nohy postele. Rozměrově se bude jednat o dvoulůžko. To, co musíte udělat, je spojit všechny palety k sobě. Použijte k tomu vrtačku a pevné vruty.

Následně upevněte nohy. Pokud chcete, můžete si ze dvou dalších palet vyrobit čelo postele tak, že je připevníte k tělu postele. Právě díky čelu už bude konstrukce připomínat postel.

Fotografie: Freepik

Dekorace postele

Už takto připravený základ se dá po položení matrací začít používat. Pokud ale chcete ještě něco více, můžete na čelo postele přidat ještě dřevěný ornament.

Také jeho výroba není náročná, stačí proříznout dlouhé desky tak, aby dohromady vytvořily například půlkruh. Fantazii se ale meze nekladou, takže můžete vymyslet i něco vlastního.

Fotografie: Freepik

Toužíte po úložném prostoru?

Pokud jste zručnější, můžete vyrobit i jednoduché zásuvky, které můžete použít jako miniaturní úložný prostor postele. Tyto zásuvky jednoduše vložíte do volných prostorů, které mezi paletami jsou. Otvory jsou to nízké, nicméně na ponožky či nějaké to spodní prádlo bohatě vystačí.

Barvy a laky

Na závěr můžete postel natřít barvou, která se vám líbí, nebo která se hodí do vašeho interiéru. Po nabarvení je zapotřebí dřevo ještě nalakovat. Jakmile lak zaschne, můžete začít svou novou postel využívat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]