Originální čelo postele

Některé postele se vyrábějí s čelem a jiné bez. Pokud jste majiteli postele, která postrádá čelo, můžete si ho sami vyrobit. Možná, že máte starší, ale dobrou postel, kterou se vám ještě nechce vyměňovat za mladší kousek. Bohatě postačí, když ji ozdobíte dominantním prvkem, jako je čelo. To plní nejen okrasnou funkci, ale mnohdy zabraňuje odření stěny od polštářů a také zmírní chlad, který může jít od stěny. Některá čela mohou plnit i úložnou funkci. Společně se podíváme na některá originální čela, která si vymysleli majitelé postelí, kde tento prvek chyběl.

Látkové čelo postele

Látkové čelo postele může mít mnoho podob. Zavěšené na závěsové tyči může být v různých úrovních. Na tuto tyč se dá pověsit látkové čelo, které nemusí být pouze dekorativní. Může se jednat o soubor přišitých kapsiček a poutek a zároveň tak sloužit, jako odkládací panel. Na tuto tyč se dají zavěsit i dekorativní polštáře. 

Staré dobré palety

Na internetu se množí příznivci nábytku z palet a také návod na výrobu postele, stolů, odkládací stěny a mnoho dalších. Ovšem pokud už postel máte, ale chybí jí čelo, můžete také kouzlit s paletami. Opět se fantazii meze nekladou a čelo může být jen obyčejné nebo s policovým systémem včetně nočních stolků.

Čelo venkovského stylu

Milovníci stylu Vintage si mohou přijít na své. K výrobě tohoto čela postačí staré dveře nebo okenice. Ty buď jen natřete technikou zvanou patina, aby měly starodávný vzhled, nebo jim ponecháte jejich původní vzhled, podle toho v jakém stavu se nacházejí. Je pravda, že tento styl se hodí spíše na chalupu nebo domácností vybavených v tomto duchu.

Netradiční čelo vyrobeno z rohoží

Po pravdě řečeno napadá mě spousta divných nápadů, ale něco takového jsem viděla prvně. Musím říci, že by mě nenapadlo, že se dá vyrobit úžasně vyhlížející čelo z rohoží, které si mnoho lidí dává před dveře – nikoliv za svou hlavu na stěnu. Ale musím uznat, že nápad je to dobrý a nevypadá to nejhůř. Stačí si zadat na google název: originální čelo postele a nápadů vám vyjede, že nebudete vědět, který realizovat dříve.

Foto by: Wicker Paradise