Profesionální uklízečka prozradila, jaké přírodní prostředky dokonale vyleští každý kousek nábytku v domácnosti

Fotografie: iStock

Dřevo je ušlechtilý materiál, který si zaslouží péči. Pokud není dobře udržováno, stává se křehké. Přírodní prostředky jsou pro dřevo samozřejmě mnohem lepší, než jakákoli chemie. O veškerý dřevěný nábytek se musíme správně a pravidelně starat.

K zachování jeho nového vzhledu a lesku lze použít nejen klasickou kupovanou chemii, ale také přírodní suroviny. Umožní vám to vyleštit nábytek a zabránit tak jeho poškození v průběhu času.

Fotografie: iStock

Ať už je nábytek vyroben ze surového, voskovaného nebo lakovaného dřeva, je třeba mu věnovat pozornost. Kromě prachu, který je třeba pravidelně utírat, je důležité se o něj starat i jistými výrobky, které již máte ve skříních.

U produktů po ruce to často není složité. Navíc s těmito přírodními roztoky je možné se vyhnout komerčním produktům, které obsahují chemické látky a tím pádem také skutečné nebezpečí pro životní prostředí.

Domácí produkty pro péči o dřevo

Před zahájením jakéhokoli čištění nábytku je nutné jej nejprve otřít čistým měkkým hadříkem. Aby se vám dřevo opět lesklo, můžete využít služby mandlového oleje, který mu dodává lesk.

Fotografie: iStock

Kromě svých kosmetických vlastností může tento olej bohatý na mastné kyseliny zjemnit povrch vašeho nábytku a dát mu nový lesklý vzhled. Koneckonců to je výsledek, kterého chce dosáhnout každý majitel nábytku z pravého dřeva, ze který zaplatil celé jmění.

Smíchejte 10 ml sladkého mandlového oleje s 10 ml vody, nechte tento přípravek vychladnout a poté ho nalijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na nábytek tento roztok a poté jej otřete měkkým bavlněným hadříkem. Během chvilky uvidíte úžasný rozdíl. Mandlový olej pravděpodobně nemáte neustále po ruce. Naštěstí můžete použít i suroviny, které se běžně používají v kuchyni.

Další šikovné možnosti

Nejjednodušší možností, jak dřevo oživit, je dávka bílého octa smíchaná se třemi dávkami olivového oleje. Jde o věci, které máte běžně doma a je to velice levné.

Fotografie: Pixabay

K vyhlazení a ochraně nábytku lze použít i včelí vosk. Stačí ho roztavit, nechat vychladnout a poté ho nalít na hadřík a krouživými pohyby aplikovat. Nechte 2 hodiny zaschnout a poté naneste druhou vrstvu, která podpoří barvu nábytku. Leštění nábytku se stává díky těmto domácím tipům snadným úkolem. Od této chvíle bude váš domov hřejivější a příjemnější.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]