Nábytek a bytové doplňky vytvoří tu pravou atmosféru

Tvořit bydlení je vlastně taková hra, kde musíme projevit značný kus fantazie. Pokud si ovšem nenecháváme navrhnout bydlení přímo od nějaké společnosti, která se tímto zabývá. Jestliže si byt vybavujeme sami, začíná to podlahovou krytinou, pokračuje přes výběr kuchyňské linky, sedací soupravy, obývací stěny, postelí, skříní až po doplňky. Mezi doplňky to mohou být různé textilie, jako jsou závěsy, záclony, potahy, polštářky, ale i různé dekorace a ozdoby na stěnuNávštěva u známých, kteří mají hezky zařízený byt, může pro nás představovat inspiraci. Další nápady na vybavení vlastního bytu můžeme najít na internetu, v magazínech o bydlení, ale také přímo v obchodních domech, kam si jedeme nábytek vybírat. Vždyť právě tyto simulované obýváky a kuchyně navrhují designéři. Mnohdy nám při pohledu na útulně vybavený pokoj nastartuje naše vlastní kreativita a začínáme vymýšlet, až se sami divíme, jak hezky jsme to zvládli. Jak správně vybírat určitý kus nábytku a na co se zaměřit, se společně dnes podíváme.

Výběr sedací soupravy

Sedací soupravu vybíráme nejen podle vzhledu, ale podle její praktičnosti. Pokud nemáme v bytě příliš mnoho prostoru na ukládání věcí, volíme sedací soupravu s úložným prostorem. Rovněž se zaměříme na skutečnost, zda k nám bude občas jezdit návštěva a má, kde přespat? Pokud nemáme navíc pokoj pro hosty, je ideální rozkládací sedačka. Musíme vycházet i z prostoru, kam si budeme nábytek pořizovat. V neposlední řadě se zaměříme na materiál, aby byl snadno udržovatelný a to hlavně, pokud máme domácí mazlíčky či děti. Barva se odvíjí podle zbytku interiéru, aby nám ve finále sice krásná a praktická sedací souprava netrčela do prostoru, jako pěst na oko.

Výběr obývací stěny

obývací stěnou je to obdobné, co prostoru týká. Do malých místností se hodí vzdušné obývací stěny, které senábytek skládají i se závěsných částí, aby nezabíraly zbytečně již tak malý prostor. Do větších místností můžeme pořídit i robustnější nábytek, komody, stolky a volné sestavy. Rovněž se zaměříme na to, kolik potřebujeme úložného prostoru a zda televizor bude zabudovaný do panelu na zdi nebo stát na TV stolku či obývací stěně. Důležitá kritéria při výběru správné obývací stěny je výška, šířka, délka, zvolený materiál a bezpochyby i cena.

Obrázek: http://www.nabytok-elegancia.sk/