Tato stavba je stará více než 200 let, ale když uvidíte, jak vypadá zevnitř, okamžitě si ji zamilujete

Fotografie: Canva

Ne vždy je vše takové, jak se na první pohled zdá. Týká se to i staveb. Některé vás mohou příjemně překvapit svým neotřelým interiérem, přestože jejich vzhled na to neukazuje.

Když se rozhodnete bydlet ve vlastním domě, může si pořídit novostavbu, nebo se pustit do rekonstrukce staršího domu. Ta druhá volba dává možnost vdechnout nový život budově, která tu už stojí řadu let. Zažila toho spoustu a ještě dobře poslouží, když se s citem opraví. Moderní design lze velmi dobře zasadit i do staršího domu. Chce to pochopitelně mít k ruce šikovného designéra, který si na takovou práci troufne.

Starý dům ve Francouzské čtvrti v New Orleans

Ještě před několika lety byste v New Orleans ve Francouzské čtvrti narazili na ošuntělou barabiznu, která by ve vás vyvolávala maximálně tak pocity strachu. Co když se v ní nachází strašidlo? Jejímu vzezření nepřidaly staré okenice, které svá nejlepší léta měly už za sebou. Dům má za sebou dvě stě let dlouhou historii. Zbourat by ho ale byla škoda, protože může klidně sloužit dál.

Fotografie: CanvaPhotos

Lenny Krawitz vdechl starému domu nový život

Výše zmíněný dům zaujal amerického zpěváka Lenny Krawitze, který si libuje v designových věcech. Proto se není možné divit tomu, že si tento dům koupil. Nechal mu totiž pořídit zcela nový kabát v moderním duchu. Na první pohled je to sice stále ten starobylý dům, ale uvnitř vás překvapí velmi neotřelý design. Dům je navržen jako jednopokojový – jen obývací pokoj a kuchyňský ostrůvek, točité schodiště vede do galerie s manželskou postelí a podkrovním oknem.

Malá terasa nabízí klid pro rozjímání

V zadní části domu je venkovní malé uzavřené nádvoří, jež slouží jako odpočinková terasa se sedací soupravou na vydlážděné podlaze. Sedět zde je velmi příjemné, protože vás tu nikdo neruší. Jste vzdáleni od ulice a díky vysoké zdi k vám nevidí ani sousedé. Zde můžete s klidem relaxovat a užívat si zaslouženého volna.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*