Renovace retro nábytku svépomocí. Stačí běžné nářadí a trocha barvy

Renovace nábytku nemusí probíhat jenom pod rukama profesionála. Mnoho věcí zvládnete i doma, svépomocí. Pokud máte v domě nebo bytě pár kousků, které nechcete vyhodit, můžete jim dát nový a hlavně zcela originální vzhled. Podívejte se s námi na několik inspirací, které vám ukážou tu pravou cestu.

Zajímavý psací stůl

Původně historický stůl doslova na vyhození se změnit v moderní studentský nábytek. V tomto případě stačilo jenom jeho obroušení a několik vhodných barev. Jak vidíte, renovace nábytku může být skutečně jednoduchá.

Jednoduchý jídelní stůl

Jeho původní vzhled nijak nelákal k tomu, si k němu sednout. Stačilo ale trochu bílé barvy, květinový motiv a najednou se změnil k nepoznání. Nemáte takový stůl na půdě, že byste si ho hned vylepšili?

Elegantní skříň

Díky svému prosklení se dokonale hodila k vystavení zajímavých věcí. Když původní dřevo začalo ztrácet svou krásu, přišla na řadu jednoduchá renovace nábytku. Tady postačil jenom brusný papír a trocha bílé barvy.

Botník jako místo k sezení

Nyní se podíváme na trochu náročnější renovaci. Základem je starý botník, který svému účelu může i nadále sloužit. K tomu ale bude mít ještě jeden význam. Díky svému polstrování může sloužit i k pohodlnému sezení. Třeba při nazouvání obuvi.

Unikátní židle

Máte doma takovou, která už vypadá, že je na vyhození? Tak s tím ještě počkejte. Jak můžete vidět, tak stačí jenom sedák v moderním designu, dále také bílá barva a v tu chvíli vypadá vaše židle opět jako nová, a dokonale originálně.

A jít můžete klidně i ještě originálnější cestou, pokud se nebojíte určité extravagance. Stačí se podívat na toto řešení. Kombinace černé a bílé, která tvoří zajímavé motivy nejenom na sedáku, musí rozhodně zaujmout každého.

Stylová police

Není třeba ani náročných úprav, protože zajímavého nového vzhledu můžete docílit třeba jenom tím, že současnou polici natřete jinou barvou a na její zadní číst nalepíte tapetu. Takovou, která se vám bude svými zajímavými motivy líbit. A je hotovo.

Komoda k nepoznání

Stará, obyčejná komoda v typickém dřevěném lakovaném provedení. Možná ji máte také doma. Pokud s ní chcete jít k popelnici, tak ještě chvíli počkejte a podávejte se na to, jaký unikát z ní lze vyrobit.

Luxusní obývací stěna

Nové obývací stěny nejsou ničím levným a tak je celkem logické, že si tu svou budete chtít udržet co nejdéle. Pokud se inspirujete touto renovací, tak minimálně s ohledem na design vám může sloužit další roky.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]