Praktické a originální patrové postele

Patrová postel zvaná také palanda, dokáže ušetřit mnoho místa a navíc vypadá v interiéru zábavně. Máte-li vysoké stropy, pomůže palanda vytvořit nejen místo pro klidný spánek, ale i šatní či pracovní prostor.

Kde všude se palanda hodí

Patrovou postel využijete jak v ložnici, obýváku tak dětském pokojíčku. V ložnici pod ní jednoduše vytvoříte malou domácí kancelář, pokud vám pro ni jinak nezbyl prostor. V obýváku se sejde, pokud nemáte více pokojový byt a ložnice vám schází. Nahoře se dá vtipně krýt zvýšeným zábradlím a vznikne tak intimní prostor. Máte dvě či dokonce tři děti a pouze jeden větší pokoj? I zde palandu uvítáte.

Výhodou je i to, že se hodí do každého interiéru, ať už jej máte zařízen v jakémkoliv duchu. Líbí se vám námořnický styl? Oslovte některou firmu a nechejte si vyrobit postel přesně v tom stylu, který se vám líbí. Zatoužíte – li po moderním a barevném provedení i to je možné. Nic nepokazíte ani starou dobrou klasikou.

Hotové nebo na zakázku

Palandy se dají koupit hotové a podle vlastní fantazie si je vylepšíte. Nebo si ji můžete nechat vyrobit na zakázku, přímo na míru. Druhá varianta vyjde sice na více peněz, ale určitě se vyplatí. Patrová postel může mít ve schůdcích vytvořen úložný prostor, dá se do ní či pod ní zabudovat osvětlení, poličky, ochranné zábradlí a další vymoženosti. Ve spodní části vznikne prostor pro další aktivity. V dětském pokojíčku na hraní, v obýváku pracovna. Rovněž se dá pod postel zabudovat skříň na oblečení.

Palanda nejenže představuje praktický kus nábytku, ale vytváří originální a neokoukané vybavení domácnosti. Pokud bydlíte v garsonce a máte vysoký strop, vyřešíte tím denní relaxační část a prostor pro spaní vás nemusí nijak obtěžovat. V případě nízkých stropů se dá palanda umístit přesně tak vysoko, jak je potřeba. Pod ní sice nevznikne prostor, kde by se dalo pobývat, ale skříň nebo šuplíky tam být mohou. Tak či tak vám pomůže ušetřit místo.

Obrázek: pixabay.com