Židle nemusí sloužit jen k sezení

Kdo by neznal nejběžněji používaný kus nábytku, jako jsou židle. Neobejdeme se bez nich v žádné domácnosti. Avšak židle nemusí vždy sloužit pouze k posezení u odpolední kávy či oběda. Vysloužilé židle, které již nedrží svou stabilitu, mohou dále sloužit, jako polička zavěšená na zdi a dokonce se z nich dá „vykouzlit“ odkládací stěna, která nabízí nemalé množství úložného prostoru.

Pokud tedy plánujete nákup nových židliček, nechejte se inspirovat naším článkem a dopřejte vašim „věrným“ židlím, aby vám nadále sloužily, jako police či věšák na oblečení. Takto zavěšené židle se dají využít v kterékoliv místnosti. Zavěšené kousek nad zemí po stranách postele, mohou sloužit, jako noční stolek na knížku, sklenici s vodou, kapesníky či oblíbenou lampičku. Pokud se najde místo na stěně v kuchyni, může sloužit, jako police na koření, květináč nebo oblíbenou kuchařku, kterou budete mít neustále po ruce. Rovněž se dá využít, jako věšák na utěrky. V obýváku lze z židlí vytvořit originální knihovnu, květinovou stěnu, police na různou dekoraci či lampičky.

Vysloužilé židle nabízejí neomezené možnosti dalšího využití

Židle si můžete upravit podle vlastní fantazie tím, že je natřete tak, aby barevně ladily s interiérem, ozdobit se dají samolepicí tapetou či metodou decoupage nebo oblíbenou patinou. Pověsit se dají buď celé, nebo pouze jejich část. Využití starých židlí je velmi bohaté. Možná, že vlastníte garáž a police na klíče a jiné nářadí vám také přijde vhod. Máte malou zahrádku? Zkuste židle pověsit na plot a získáte prostor pro květináče. Květiny k zahrádce a letnímu posezení neodmyslitelně patří a dokážou vytvořit příjemné prostředí.

Jako další nápad, jak využít vysloužilé židle uvítají majitelé koček. Zavěšené židle na stěně mohou tvořit schůdky a zároveň odpočívadlo, které povede do výšky, kterou si zvolíte. A jak je známo u kočiček, čím výše, tím lépe! Váš pokojový tygr si takto přijde na docela zábavnou hru a procvičí své reflexy. Kočky, které chodí ven, mají možnost šplhat po stromech a střechách, kdežto kočky, které obývají s vámi byt, takovou prolézačku zcela jistě uvítají. Možná, že vás napadne další množství kreativních nápadů, jak využít staré židle dřív, než zbytečně skončí na smetišti.

Obrázek: pixabay.com