Žena se po chemoterapii vrátila domů, kde jí sousedé připravili dojemné překvapení

Tento příběh je o statečné sedmačtyřicetileté Lauře Stegengové, která je matkou dvou dětí a velmi milující manželkou. Žena žije již několik let v Minneapolis, kde vlastní s manželem dům. Její život záhy změnila zpráva o jejím onkologickém onemocnění. Lauře lékaři diagnostikovali v červenci rakovinu prsu ve čtvrtém stádiu. Když se však vrátila z po chemoterapiích domů, nestačila se divit. Co se tedy vlastně přihodilo?

Ohromující pohled na zahradu

Když Lauru její muž John dovezl před dům, ihned se rozplakala. Vystoupila z auta a spatřila stovky balónků ve tvaru srdce, které byly rozmístěné po celé její zahradě. Její manžel jí osvětlil ten fascinující počin.

Balónky byly nápadem jejích sousedů a přátel, kteří tím chtěli vyjádřit bezmeznou podporu v těžkých chvílích, které Laura pravděpodobně prožívala. To ale nebylo všechno.

Fotografie: Michele Slack

U každého balonku byl přivázaný vzkaz s přiloženou bankovkou. Celkem se sešlo ženě od sousedů 2 000 dolarů. Laura se nestačila divit. Byla neuvěřitelně dojatá. Rozhodla se, že peníze ze sbírky použije na lékařské výdaje a nákup potravin pro svou rodinu.

Kdo přišel s tímto neskutečně laskavým nápadem?

Organizátorkou tohoto laskavého počinu byla Lauřina přítelkyně a známá Michelle Slacková, která pracuje na místní poště již čtrnáct let. Michelle uvedla, že sousedé nemocnou ženu považují za velmi milou a empatickou bytost a chtěli jí tak vyjádřit plnou podporu. Laura o iniciátorce akce řekla tohle: „Michelle je moje hrdinka. Přeje si, abych neztrácela naději na uzdravení. Chtěla mi tímto počinem dodat odvahu a sílu. A to se povedlo.

Mám podporu všech známých a přátel, a to je úžasné.“ K balonkové akci se vyjádřil i manžel Laury: „Jsme velice dojatí štědrostí a pozorností. Je až neuvěřitelné, že v této době ještě existují dobří a pozorní lidé.“

Fotografie: Michele Slack

Jak Lauře lékaři diagnostikovali rakovinu prsu

Lauře lékaři prokázali rakovinu prsu pouhých osm týdnu po tom, kdy absolvovala mamografii. Ta v té době nepoukázala na žádné změny ve tkáních. Žena tak chce upozornit na to, že je potřeba dělat i jiné testy, které mohou nemoc prokázat dříve, než bude pozdě. Jen díky odborné studii se Laura dozvěděla svou vážnou diagnózu.

Rakovina prsu z odborného hlediska

Rakovina prsu se může objevit u žen jakéhokoliv věku. Nejohroženější jsou ženy, kterým je nad čtyřicet let věku. Rizikovými faktory pro vznik nemoci jsou nadváha, časná menstruace, pozdní klimakterium, absence porodu v gynekologické anamnéze, nebo porod po třicátém věku.

Určitou roli mohou hrát i dědičné dispozice. Žena by si měla prsa sama kontrolovat a sledovat tyto změny: rozdílná velikost prsů, tvorba bulky, výtok z bradavky, zarudnutí kůže. Pakliže zaznamená dotyčná jakékoliv neobvyklosti, měla by ihned navštívit lékaře, tj. svého gynekologa.

Po 45. roce života ženy je vhodné absolvovat kontrolní mamografické vyšetření, které hradí plně pojišťovna. V některých případech se přistupuje i k biopsii prsu a magnetické rezonanci. Pokud se přijde na rakovinu prsu včas, je velmi dobrá prognóza k uzdravení.

Úvodní Fotografie: Fotografie: Michele Slack

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]